Край на догадките! Меркел поиска още един мандат 20.11 | 21:19
Изборите ще бъдат по-трудни от всякога, но трябва да отстоя демократичните ценности, обяви канцлерът
Канцлерът Ангела Меркел официално поиска още един мандат начело на изпълнителната власт в Германия. В неделя вечерта Меркел, която е начело на страната вече три мандата, обяви, че иска да остане канцлер и след 2017 г.
Тя посочи, че целта й е да защити отвоюваните демократични ценности, но предупреди, че изборите през следващата година ще са по-трудни от всички досега.
"Битката за нашите ценности и свобода и защитата на нашия начин на живот ще бъдат един от ключовите елементи в програмата ни", обяви самата Меркел в неделя пред медиите след заседанието на консервативната й партия (ХДС) в Берлин.
Канцлерът издига кандидатурата си от блока на Християндемократическия и Християнсоциалния съюз.
"Тези избори ще бъдат тежки както никога, поне от момента на обединението на Германия", каза канцлерът.
Меркел управлява Германия от 2005 г. насам. Изборите за Бундестага са през есента на 2017 г.
Водещи
-
Проверяват ремонт на пътища за 9 млн. евро в Кърджалийско, задържаха длъжностно лице
По Закона за МВР за срок до 24 часа е задържано едно длъжностно лице.
10.07 | 17:40
-
Прозорец на самолет се спука по време на полет от Солун за Мюнхен, сърбин е ранен
Инцидентът се е случил след като прозорецът на самолета се е спукал и е настъпила декомпресия...
10.07 | 17:20
-
Атракция в Черно море: Безпилотни апарати, бойни кораби и авиация влизат в най-голямото военноморско учение „Бриз 2026“
В „Бриз 2026“ ще се включи и Европейската агенция за морска безопасност
10.07 | 16:59
-
Община Созопол въведе пълна забрана за движение на електрически тротинетки
Контролът по спазването на нововъведените правила е поверен на компетентните органи
10.07 | 16:45
Най-четени
-
Андрей Райчев: Иван Демерджиев е възможен кандидат за главен прокурор
Панчугов смята, че начинът за справяне с Пеевски е ограничаване на финансовото влияние
10.07 | 12:15
-
За нарастващ и неконтролируем брой на бездомни лица в района на пл. „Гарибалди” в София се оплакаха работещи наоколо
Опасенията им са, че те системно нарушават обществения ред и застрашават сигурността, а...
10.07 | 10:15
-
Областната администрация в Ямбол активира системата BG-ALERT заради тежката катастрофа на на 311-ия километър на АМ "Тракия"
Областният управител на Ямбол Георги Чалъков отправи апел към всички водачи
10.07 | 16:30