Край на извънредното положение в Испания 21.06 | 16:52
Страната започва да пуска европейци през границите си без да им налага карантина
Испания от днес отменя извънредното положение, обявено поради пандемията от коронавирус и отваря границите си, предаде БНТ. Това се случва след повече от 3 месеца. В страната бе въведено извънредно положение на 14 март.
Посетителите от Европейския съюз, страните от Шенген и Обединеното кралство ще могат да влизат, без да са задължени да прекарат две седмици под карантина, съобщи испанското външно министерство.
Туристите ще преминават "тройна проверка", която включва проверка на данните откъде са дошли, измерване на температурата и вземане на допълни подробни данни, ако е необходимо да бъдат наблюдавани.
Водещи
-
Две жени загинаха в катастрофа на пътя Айтос-Карнобат
24.06 | 14:30
-
Задържаният за тройното убийство в Угърчин е познавал много добре жертвите
Заподозреният е излязъл от затвора на 12 юни 2026 г., уточни окръжният прокурор на Ловеч
24.06 | 14:20
-
Шишков в НС: Всички в държавата са били замесени с ОПГ-то в Баба Алино
Регионалният министър намекна, че "местната" и "национална олигархия" са покровителствали...
24.06 | 14:10
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15