1 г. условно за мъж, отвлякъл дете 19.11 | 17:42
Затворил детето в багажника си и известно време се движил с него

Добричкият окръжен съд определи 1 година условно с 3 г. изпитателен срок за 22-годишния Бейнур Бейтулов, отвлякъл дете.
Съдът одобри сключеното между него и Окръжната прокуратура в Добрич споразумение за решаване на делото му в досъдебното производство, съобщиха от съда.
Със споразумението мъжът се признава за виновен в това, че на 24 юни 2012 г. в с. Росица отвлякъл 7-годишно дете. Около 20 ч. вечерта две момченца, на 7 и 6 години, играели на улица в селото до спрения автомобил на Бейтулов. Те няколко пъти се качвали и слизали от капака на колата.
Мъжът ги предупредил да не правят така, но те продължили. Това го ядосало и той решил да ги накаже. Децата побягнали, а той ги настигнал и качил в багажника - първо 6-годишното момче. Поставил го легнал, затворил капака, а после го извадил. След това поставил легнало в багажника 7-годишното момче, затворил капака, усилил музиката и потеглил.
Известно време се движил из селото, след което спрял и свалил детето пред магазин.
Добричкият окръжен съд одобри постигнатото между Бейтулов и Окръжната прокуратура споразумение, след като той заяви, че се признава за виновен, доброволно е подписал документа и приема влязлата в сила присъда.
Съдът прекрати наказателното производство срещу него. Бейтулов има средно образование, не е семеен, безработен е и не е осъждан. Той е от с. Росица, община Генерал Тошево.
Водещи
-
БСП - ОЛ няма да подкрепи предложението на Радев за референдум за еврото
Това обявиха от левицата
10.05 | 17:40
-
Германия затегна граничния контрол
Засилени са проверките по границите с Люксембург и Белгия
10.05 | 17:20
-
Ицо Хазарта: Ние, българите, сме едно цяло
Евродепутатът коментира предложението на Радев за референдум за приемане на еврото
10.05 | 17:00
Най-четени
-
Бойко Борисов: Протегнатите ръце са по-силни от юмрука на Румен Радев (ВИДЕО)
НС по най-бързия начин трябва да отхвърли този референдум, подчерта лидерът на ГЕРБ
10.05 | 12:00
-
Доц. Цеков: Предложението на Радев за референдум за еврото е противоконституционно
Докторът по конституционно право обясни защо у нас не може да бъде проведен такъв референдум
10.05 | 11:00