Задържаха двама души при опит за подпалване на кола 26.11 | 15:39

Единият от мъжете имал стари сметки за уреждане със собствника на гаража

От Елена Кирилова

Двама души са задържани за опит за палеж на автомобил в София, съобщават от пресцентъра на МВР.

Служители на Девето РУП, заедно с автопатрул на сектор "Престъпления по пътищата” са хванали двамата мъже в петък (23 ноември) около 22.30 ч. Залавянето е станало в склад на Околовръстното шосе, който се използва като паркинг за стари камиони.

Полицаите забелязали мъжете със съмнително поведение и проверили какво точно се случва. така се стигнало до ареста на 60-годишния Й.М. от Враца и непълнолетно момче от село Житен. Двамата се готвели да запалят Nissan Micra, който били залели със запалителна течност.

От разследването станало ясно, че часове преди това двамата са срязали оградната мрежа и кабелите на три камиона, а след това са откраднали акумулаторите. От МВР твърдят, че по-възрастният мъж преди е работил в същия обект, а при напускането си останали неуредени сметки между собственика и него.

По случая вече е образувано досъдебно производство.

Водещи