Мъж почина при пожар в сграда в центъра на София 05.11 | 20:40
Сградата била собственост на Министерския съвет

Мъж загина при пожар в сграда на улица "Гургулят" 22 в София. При пристигане на пожарникарите, в сградата е открит трупа на 54-годишния Владимир Карабойчев. По предварителна информация той се е задушил. Пожарникарите вече са овладели огъня.
На мястото на инцидента имаше пожарни коли, полиция и линейки. Според съседи апартаментът бил обитаван от клошари. Един от тях е Владимир Карабойчев.
Купища боклуци, събирани от загиналия, пречат на разследващите да стигнат до причината за инцидента. Част от тях са изхвърлени през балкона, за да се стигне до вътрешността на апартамента. Полицията предполага, че в помещението може да е изгоряла и жена,, с която Карабойчев е живеел през последните години.
"Преровихме 80% от апартамента и не открихме нищо. Може обаче да се намира в тази част, която още не сме проверили", казаха разследващи, цитирани от в. "24 часа".
Една от версиите е, че приятелката на загиналия е натрупала кашони и боклуци край вратата, запалила ги и е излязла от жилището. Възможно е мъжът да е бил упоен или мъртво пиян.
Апартаментът, в който изгоря мъжът, е бил на Министерски съвет, твърдят съседи. "Плащаха наем 30-40 лева от години. Той си правеше каквото иска в него и никой не можеше да му каже нищо", разказа един от тях.
Според съседите това не е първия пожар на Карабойчев. Преди няколко месеца той бил заспал със запалена цигара и лумналият огън почти стигнал до съседния апартамент. Тогава обаче съседите разбили вратата навреме и предотвратили фаталния край.
Водещи
-
Първан Симеонов: Проблемът на правителството е с прекаляването - оттук идват големите грешки
Енергията от 2020 г. не е изчерпана, търси си нов стопанин
21.07 | 18:00
-
Източeн хороскоп за втората половина на юли
Партии започват рокади и реформи, отпускарите ще се радват на повече екзотика, изчислява...
21.07 | 17:45
-
Опасни бактерии са открити по турското крайбрежие
Има ги в крайбрежните райони на Мраморно, Егейско и Средиземно море, бият аларма здравни...
21.07 | 17:30
-
Мнозинството в НС предлага промени, свързани със заплащането на медиците
Законопроектът е публикуван на сайта на Народното събрание
21.07 | 17:30
Най-четени
-
Хаджигенов за ареста на Благомир Коцев: Не можем да кажем, че това е чиста поръчка
Той заяви, че не може да приеме упреците към съда
21.07 | 10:00
-
Ваучерите за храна, издадени през 2025 г. в лева, ще могат да се ползват до края на тяхната валидност
Те ще бъдат конвертирани в евро на касата
21.07 | 13:00
-
В жегите: Без плаж - от 11 до 16 ч.
Не преяждайте и не пийте алкохол, не влизайте в морето след хранене, съветва лекар
21.07 | 10:15