Работник на разкопките при ЦУМ намерил антични монети и си прибрал 9 от тях 10.10 | 11:50
Антимафиоти са задържали софиянеца, който работил при изкопните дейности до сградата на ЦУМ и метростанция „Сердика II“
Мъж, присвоил антични монети, е задържан от столичните антимафиоти, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Служителите на отдел "Борба с организираната престъпност" в СДВР работили по сигнал за откраднати ценни монети при разкопки на археологическия обект до сградата на ЦУМ и метростанция "Сердика II".
В хода на предприетото разследване те достигнали до 46-годишния столичанин Х.С. Установено е, че преди време той бил нает от фирма за извършване на изкопни дейности. Така, докато работел на обекта, намерил и задържал за себе си девет антични монети.
Експертна справка показва, че те са медно-бронзови и са автентични културни ценности по смисъла на чл. 7 и чл. 146 от Закона за културното наследство.
Предстои доклад на материалите по случая в Софийска градска прокуратура с мнение за образуване на досъдебно производство.
Водещи
-
Д-р Ива Христова с препоръка заради грипа: Носете васки!
Пикът се очаква в края на януари
11.01 | 18:00
-
Добрев: Ако няма нов играч на политическата сцена, изборите ще възпроизведат същото
Ако Радев не излезе с партия, вероятно ще има избори и есента, коментира той
11.01 | 17:00
Най-четени
-
Поскъпването на храни, плодове и зеленчуци по борсите у нас продължава
Това сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ)
11.01 | 10:00
-
Цар Симеон награди Максим Бехар с Командирски кръст на ордена „Св. Александър“
Това е едно от най-високите отличия на Царския династичен орден и се присъжда за особени...
11.01 | 11:40
-
Израел е в повишена бойна готовност заради възможна намеса на САЩ в Иран
Техеран предупреди, че ще последва ответен удар при атака
11.01 | 10:40