Хванаха тонове фалшив алкохол на Слънчев бряг 23.07 | 12:36
Гараж в курорта бил превърнат в нелегален цех за спиртни напитки
Тонове фалшив алкохол са открили несебърските полицаи в курорта "Слънчев бряг”. Вчера служителите на реда са отишли на проверка в апарт-комплекс "Синя ривиера”. След инспекция на прилежащи към него приземен гараж и офисни помещения са открити тонове фалшив алкохол без бандерол, както и нелегален цех за производство и бутилиране на спиртни напитки, където в примитивни условия е осъществяван пълен производствен цикъл.
Полицаите са иззели стотици туби от по 5 и 10 литра, бидони и други съдове, съдържащи различни течности с мирис на алкохол. Намерени са още и вече готови за разпространение стъклени бутилки със спиртни напитки-менте, включително и по-малки шишенца. Общото количество на намерените и иззети спиртни напитки е 3 000 литра, сред които фалшиви водка, мастика, коняк, бренди, уиски, мента и др.
За случая е уведомена Несебърска района прокуратура, като е образувано досъдебно производство. Работата по цялостно документиране на случая, както и установяване самоличността на съпричастните към нелегален цех за производство и бутилиране на спиртни напитки лица продължава.
Водещи
-
България плаче за Димитър Пенев
Спортният свят с трогателни думи за сбогом към Стратега
03.01 | 18:00
-
Димитър Манолов: Удължителният бюджет по-скоро ме тревожи, отколкото да ме радва
По думите му нова редовна план-сметка е малко вероятен преди средата на годината
03.01 | 17:40
-
Мадуро и жена му са на борда на „Иво Джима“
Пътуват за САЩ, където ще бъдат съдени за наркотероризъм
03.01 | 17:21
Най-четени
-
Кола на заден ход блъсна и уби пешеходец
Трагедията се е разиграла в еленското село Руховци
03.01 | 12:40
-
Кой беше Димитър Пенев?
Стратега от Мировяне радваше родните футболни фенове десетилетия наред
03.01 | 14:00
-
Бойко Борисов: Самонадеяност свали правителството, а не протестите ВИДЕО
Лидерът на ГЕРБ даде едно от редките си индивидуални интервюта за подкаста на Явор Дачков
03.01 | 12:00