„Имало едно време на Изток” с 10 прожекции 18.10 | 16:47
Филмът по книгите на Георги Стоев ще бъде излъчен само в Euro Cinema от днес до 27 октомври
10 дни ще продължат прожекциите на документалния филм "Имало едно време на Изток”, създаден по книгите на Георги Стоев.
Създателите на филма са си поставили за цел да направят "пълен и безпощаден обзор на мръсната страна на прехода", като в лентата могат да се видят игрални сцени и възстановки, откъси от новини, архивни интервюта с Георги Стоев, както и интервюта с видни български интелектуалци и обществени личности.
Пълнометражната документална лента е базирана на реални личности, наричани с истинските им имена, и събития, описани в книгите на Георги Стоев, който започна да пише и издава криминални романи за българската мафия през 2005 г., а на 7 април 2008 г. беше застрелян от неизвестен извършител.
В ролята на самия Георги Стоев влиза Стефан Антонов, бивш член на една от бригадите на ВИС, който активно е участвал в създаването на силовите групировки в България, посочва "Булфото".
Генерал Любен Гоцев е изигран от Атанас Каменополски, който е лекар по професия. В образа на небезивестния Поли Пантев се превъплъщава изключително успешно македонският актьор, завършил НАТФИЗ, Кирил Трайковски, а като мафиота Младен Михалев-Маджо е актьорът Атанас Панайотов.
За първи път пред камера проговаря и друг бивш кадър на престъпните структури – Ивайло Илиев - жив свидетел на зараждането и възхода на СИК.
Лентата ще бъде показана в столичното кино Euro Cinema за 10 дни, от днес, 18 октомври, до 27 октомври, съобщи на пресконференция на премиерата на лентата вчера продуцентът и режисьор Демир Янев, като уточни, че големите български кино вериги не са посмели да го излъчват в салоните си.
Филмът вече е бил в официалната селекция на фестивала за документално кино на телевизия Ал Джазира в Доха, Катар, както и на пловдивския кинофестивал "Златния Ритон”.
Водещи
-
Цончо Ганев: С решението си за американските самолети Радев прави страната потенциална цел за иранските ракети
България вече участва в две войни – и в Украйна, и в Иран, смята депутатът от "Възраждане"
20.07 | 17:59
-
ДБ иска пълна информация за разполагането на американските самолети в Безмер
Ивайло Мирчев и Божидар Божанов обвързват решението за цистерните с проекта Freya
20.07 | 17:20
-
ГЕРБ и ДПС ще подкрепят искането за разполагане на американски самолети у нас
ПП чакат препоръките на Румен Радев
20.07 | 16:45
-
Годишната консумация на пиво на българина е 76 литра
Над 40% от инвестициите са насочени към нови мощности за производство на малц.
20.07 | 16:30
Най-четени
-
Мбапе стана голмайстор на XXIII Световно първенство по футбол
Втори с осем попадения остана Лионел Меси от Аржентина, следван от англичанина Джуд Белингам и...
20.07 | 09:45
-
„Няма малка и голяма кражба. Има кражба“: Шишков разкри как са сключвани договорите за пътища
"Няма малка и голяма кражба. Има кражба", категоричен бе министърът на представянето на "Кой,...
20.07 | 13:00
-
Испания е новият световен шампион, надигра и детронира Аржентина
Резерва попари 10 от “Албиселесте“ в продълженията на Мондиал 2026
20.07 | 02:16
-
„Аяхуаска води до разпад на личността“: Нови разкрития за случая в хижа „Петрохан“
"5 месеца не е много време за работа по един такъв случай."
20.07 | 10:45