250 пощи стават и книжарници 15.07 | 10:22
Това е част от инициативата „Да върнем книгите при хората“

В 250 пощенски станции в цялата страна започват да се предлагат и книги.
Инициативата "Да върнем книгите при хората" е на "Български пощи" ЕАД в партньорството на консорциум "Световете”. Ще се предлагат книги с различна тематика.
Целта е да се поощри четенето на книги, като се улесни достъпа на хората до тях. Предлагането на книги е особено затруднено в малките населени места и там пощите могат да бъдат особено полезни.
Четенето развива мисълта, носи просветление и мъдрост, облагородява и възвисява духа и допринася за литературното и езиковото ни развитие. Предлагайки книги в пощенските станции, ние се надяваме да улесним клиентите си да намери своята книга, заявяват от "Български пощи".
В пощенските станции ще има и каталог на предлаганите издания, за да може всеки да си поръча книга, която в момента не е в наличност.
Предстои зареждане на пощенските станции и с учебници, учебни помагала и книги за ученика.
Официално инициативата ще стартира днес от 13.30 часа в пощенската станция в Перник, като ще бъде открита от главния изпълнителен директор на "Български пощи” Деян Дънешки.
След обявяването на инициативата украинските писатели Иван Драч и Петро Засенко, както и български творци, ще раздават автографи.
Водещи
-
Държавата е основен работодател в една пета от общините
Това показва анализ на Института за пазарна икономика
12.10 | 10:00
Най-четени
-
Държавата е основен работодател в една пета от общините
Това показва анализ на Института за пазарна икономика
12.10 | 10:00
-
Посрещнаха с хляб-сол и гайди златния Насар
Българската звезда във вдигането на тежести се завърна късно снощи в родината с третата си...
12.10 | 09:00