Австрийски музикални седмици в София 03.04 | 17:21

Столицата е домакин на 22 концерта – симфонични, камерни и джаз

От Гергана Златкова

Вицепрезидентът Маргарита Попова ще открие утре от 19.00 часа в зала "България" Австрийските музикални седмици.

Те се провеждат под неин патронаж в столицата, съобщиха от прессекретариата на президента, цитирани от БТА.

През трите седмици на фестивала ще бъдат изнесени 22 концерта, седем от които симфонични, 12 камерни и три джаз концерта.

Гости на столицата ще бъдат шест камерни формации от Австрия и осем солисти.

Водещи

Най-четени