Ако загубя, губя само мене си... 07.04 | 18:26
Подготвят филм за живота на Васил Левски

В три манастира край Велико Търново започнаха снимките на игрален филм за Васил Левски. В него ще бъдат представени 31 години от живота на Апостола на свободата. Филмът ще бъде заснет на различни локации, в четирите сезони, съобщи за БТА Максим Генчев, режисьор на продукцията.
В Къпиновския, Килифаревския и Плаковския манастир ще бъдат заснети сцени с участието на деветгодишния Симеон Филипов, който се превъплащава в ролята на Левски като дете и на актьора от Плевенския театър Веселин Плачков, който играе ролята на Васил Левски, като зрял човек. Сред сцените, които се заснемат в манастирите е срещата между Левски и Евлоги Георгиев, сцени с вуйчото на Левски - архимандрит Василий, с брат му Христо, с поп Петър, с Лейла, дъщеря на Мухарем бей и др.
В масовите сцени участват членове на клуб "Традиция" и самодейци от читалищата към община Велико Търново. Според легендите Левски е посещавал и трите манастира по време на обиколките си.
Общо 70 образа ще бъдат представени във филма, каза режисьорът Максим Генчев. Това са исторически личности, с които Левски се е срещал в живота си и които са оказвали въздействие върху него, посочи той.
Снимките, които ще бъдат направени край Велико Търново, ще бъдат изпратени на бъдещи копродуценти на филма от България, Гърция, Турция, Румъния и Сърбия, за да се осигури финансиране на следващия етап на филма, отбеляза режисьорът.
До момента са осигурени 50 хил. лв. от бюджета на филма, с които са започнали предварителните снимки. Средствата са от дарения и от изпратени есемеси, уточни режисьорът.
Водещи
-
Непотвърдено: Разчлененото тяло, открито в Кула, е на 20-годишния Мариян Пасков
Той е бил убит по особено мъчителен начин, коментират в социалните мрежи
09.03 | 18:00
-
Учени откриха трето състояние - между живота и смъртта
За някои клетки смъртта не е краят
09.03 | 17:40
-
Ватиканът: Състоянието на папа Франциск е стабилно
Светият отец се лекува от двустранна бронхопневмония
09.03 | 17:20
-
Откриха разчленен труп край гр. Кула
В града веднага се заговори, че това е изчезналият миналата неделя 20-годишен Мариян Пасков
09.03 | 13:55
Най-четени
-
Непотвърдено: Разчлененото тяло, открито в Кула, е на 20-годишния Мариян Пасков
Той е бил убит по особено мъчителен начин, коментират в социалните мрежи
09.03 | 18:00
-
Пеканов: Борисов и Желязков да поемат ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана
Той припомни, че БСП са против либерализацията на пазара на ток: "трудно ми се струва да се...
09.03 | 16:40
-
Откриха разчленен труп край гр. Кула
В града веднага се заговори, че това е изчезналият миналата неделя 20-годишен Мариян Пасков
09.03 | 13:55