Валяк унищожи недовършените творби на Тери Пратчет 30.08 | 17:25
Това е последната воля на големият британски писател

Недовършени творби на сър Тери Пратчет са били унищожени с валяк според волята на покойния писател, съобщи "Гардиан". Ексцентричният творец е пожелал всички негови произведения, които не са публикувани, да бъдат събрани по средата на пътя и унищожени от парен валяк.
Последното искане на Пратчет e било изпълнено от парната машина "Джон Фаулър&Ко", наречена "лорд Джерико", на панаира Great Dorset Steam Fair преди откриването на нова изложба за живота и работата на автора.
Желанието си Пратчет е споделил с Нийл Гайман, негов близък приятел и сътрудник.
В петък Роб Уилкинс, който управлява имуществото на Пратчет, публикува снимка на харддиска на писателя в профила си в Twitter с обяснението, че "е готов да изпълни задължението си към Тери". Следващата снимка е на вече смазания диск.
Харддискът ще бъде изложен като част от голяма изложба за живота и творчеството на автора, озаглавена "Тери Пратчет: Неговият живот", която се открива в музея в Салисбъри през септември и ще продължи до началото на януари 2018 г.
Пратчет почина през март 2015 г. след дълга битка с коварната болест Алцхаймер.
Той стана застъпник на асистираната смърт. През 2010 г. изнесе лекция по темата "Ръкостискане със смъртта " и представи документален филм за Би Би Си, наречен "Тери Пратчет: Избор да умреш".
Водещи
-
Георги Първанов: Десетки хиляди българи се връщат да работят в страната
Близо 10 000 пенсионери са потърсили работа на пълен работен ден през последната година
30.09 | 12:45
-
Прокуратурата образува досъдебно производство за схема с апартаменти "на зелено" 3
Потърпевшите обясниха, че предварителните им договори, сключени с различни фирми, били...
30.09 | 12:30
-
Станков: Ремонтите на Топлофикация започват от училища и градини
Това каза министър Станков на националната конференция "Компас 2025", посветена на големите...
30.09 | 12:15
-
Урсула фон дер Лайен: Русия е разклатена, санкциите действат
Председателят на ЕК настоява за повишаване на натиска и повече военна помощ за Украйна
30.09 | 11:59
Най-четени
-
Росен Желязков обяви успешна евакуация на българи от Газа
Премиерът благодари на всички институции, участвали в операцията
30.09 | 09:45
-
Вече са факт новите приети правила по Закона за движение по пътищата
По отношение на пешеходците законът вече изисква те да бъдат особено внимателни и...
30.09 | 11:15