Виенска класика огласи крепостта Трапезица 17.06 | 16:54
Велико Търново бе част от престижното събитие „Австрийски музикални седмици”
Виенска класика огласи средновековната крепост Трапезица във Велико Търново. С концертното изпълнение Старата столица стана част в престижното събитие "Австрийски музикални седмици в България”. Под открито небе жителите и гостите на града на Асеневци се докоснаха до впечатляващата музика на световно известния ансамбъл "Виенски челисти”.
Концертът премина при голям успех и събра много почитатели на класическата музика. Събитието бе открито от заместник-кмета на Велико Търново Снежана Данева-Иванова и австрийския посланик у нас Н. Пр. Роланд Хаузер. Снежана Данева-Иванова благодари на посолството, че са избрали старопрестолния град за концерта на известния ансамбъл. Сред гостите бе и председателят на Общинския съвет Венцислав Спирдонов.
Фестивалът "Австрийки музикални седмици” се провежда за двадесет и първи път, а мотото на настоящето издание е "Вълшебни места – омайваща музика”. Велико Търново е сред малцината избрани локации в България, които бяха обхванати по време на престижния музикален форум, стартирал на 2 април в София с концерт на Софийската филхармония. Античният римски стадион в Пловдив, крепостта Трапезица в старопрестолния град, остров Света Анастасия в Бургас и пещерата Съева дупка край Ловеч са другите избрани места за събития в рамките на Австрийските музикални седмици.
В писмо до кмета на Велико Търново Даниел Панов посланикът на Република Австрия в България Роланд Хаузер благодари за много доброто сътрудничество в процеса на подготовката на културната проява. "Избрахме Трапезица като едно наистина вълшебно място, представящо богатото историческо и културно наследство на България, а заедно с хълма Царевец представлява и уникално красива рамка за концерта на известния ансамбъл”, пише Н. Пр. Роланд Хаузер.
Водещи
-
Песков: Новото поколение в Европа е забравило ужасите на Втората световна война
Така той кометира думите на генералния секретар на НАТО Марк Рюте за необходимостта да се...
14.12 | 14:00
-
Костадинов: Приемането ни в еврозоната трябва да бъде отложено с една година
Нито една държава-членка на еврозоната не е влязла при такива обстоятелства - без редовно...
14.12 | 13:20
-
НИМХ прогнозира сняг за Нова година
Може да завали по рано - за Коледа, каза Анастасия Стойчева
14.12 | 13:00
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Ще върнем мандата
Правителство с наше участие в този парламент е невъзможно, категорична е тя
14.12 | 10:00
-
Ескперти за приемането на еврото: Няма да е приятно да видим наполовина банковите си сметки
Еврото ще дойде в България, но цените ще се повишат
14.12 | 11:20
-
Кутев: Президентът не може да излезе с проект, който да е прокси, и да бъде през поставени хора
Въпросът е, ако Радев реши да влиза със собствен проект в политическите избори, кога ще го...
14.12 | 11:00
-
Опашки от тирове по границите с Турция и Сърбия, затруднения и към Гърция
Движението е нормално на граничните преходи с Румъния, както и на граничните пунктове с...
14.12 | 11:40