Вижте в какво ще се превърнат Тютюневите складове на Пловдив 01.09 | 13:57
Проектът за нова артзона започва през 2016 година

Кметът на Пловдив инж. Иван Тотев обяви, че емблематичните Тютюневи складове предстои да се превърнат в следващата артзона в града. След успешното преобразяване на "Капана" в първия български квартал на творческите индустрии, Фондация "Пловдив 2019" и Община Пловдив стартират новия проект с обществено обсъждане на визията около ул. "Иван Вазов". Публичният дебат е насрочен за 29 септември 2015 г., а работата по проекта е планирана да започне през 2016 г.
"Преобразяването на "Капана" е първата по рода си трансформация на градска среда в България. Този успешен опит ни дава куража и самочувствието да продължим да променяме и съживяваме ключови зони от града. Тютюневите складове ще бъдат следващия ярък пример за това, че имаме ясна визия какво искаме да постигнем и необходимите компетенции, за да го направим", сподели инж. Иван Тотев, кмет на град Пловдив.
Ключова дата за проекта след общественото обсъждане ще бъде 19 октомври 2015 г. Тогава представители на Фондацията и Общината ще се срещнат със собствениците на имоти в района и с всички заинтересовани страни, за да обсъдят заедно начините за обновяването на Тютюневите складове и превръщането им в подходяща зона за бизнес развитие и артистичен център с пешеходни улици.
Водещи
-
Критично ниско e нивото на р. Дунав край Лом
Какви ще са последствията и задава ли се водна криза?
05.10 | 11:40
-
И днес разчистват "Елените" след потопа
В засегнатите от наводнението общини Царево и Несебър остава в сила обявеното бедствено...
05.10 | 11:20
Най-четени
-
Пуснаха нов участък от АМ "Хемус" за превозни средства до 12 тона
Участъкът е с дължина 10 км
05.10 | 10:20
-
"Бягане за животните" в Борисовата градина
Благородна кауза събира хора и техните любимци
05.10 | 09:45