Започва Есенният салон на изкуствата в Пловдив 02.09 | 17:01
Къщата на Недкович излага картини на 12 автора в неравноснойно положение
![Започва Есенният салон на изкуствата в Пловдив](http://inews.bg/pictures/1772713_1004.jpg)
Есененният салон на изкуствата в Пловдив се открива тази вечер с концерта на Gipsy 4 Ever в Античния театър. Закриването пък ще бъде с Джаз феста на 5 ноември, предаде БГНЕС.
През този месец жителите и гостите на града под тепетата ще имат неограничен избор между изкуства и жанрове. 25 фестивала ще се проведат в рамките на салона, сред тях са Оpera Open, театралният "Сцена на кръстопът”, Националните есенни изложби, Sounds of the Ages, кукленият "Двама са малко, трима са много”, Международен танцов фестивал.
В този период са и двете Нощи на галериите и музеите, Празниците на Стария Пловдив. Градът е готов за събитията, пред касата на театралния фестивал вече се чака на опашка.
Новото в традиционния най-голям формат за култура тази година е включването и на литературата. Тук ще бъдат проведени Европейски писателски срещи, предстои и финалът на Националния поетичен конкурс "Добромир Тонев”.
Извън традиционните места, на които досега са се провеждали подобни прояви, тази година географията на Есенния салон на изкуствата се разширява в Капана, открити площи в Стария град, Цар Симеоновата градина, стига чак до най- големия квартал на града - "Тракия”.
В града вече се забелязва оживено туристическо присъствие, месецът е прекрасен и като сезон в иначе горещия Пловдив.
Междувременно днес най-симетричната къща в Стария Пловдив - къща "Недкович”, представя в двора си до края на месеца картините на 12 художници от цялата страна, обединени в Сдружение "Синя зона”.
В него членуват художници в неравностойно положение. Каквито и да са личните им затруднения обаче, те не спират да правят това, в което са най-добри - да рисуват.
Различни по стил, еднакво силни по вдъхновение, в изложбата участват Аделина Алексиева, Миню Бонев, Никола Русев, Паола Стоева, Тихомир Витков, Надежда Белева, Петкан Наков, Васко Василев, Мариана Маринова, Милко Дачев, Цветелина Цонева, Даниела Максимова.
Изложбата е традиционна и е най-големият форум за изява на дружеството, създадено през 2000 г.
Водещи
-
Украинският президент Зеленски с призив за общоевропейска армия
Според него, Европа все по-малко може да разчита на подкрепата на САЩ и е важно да разполага...
15.02 | 18:00
-
Слави за Кирил Петков: До кога ще позволяваме самозванци да се изказват от името на Републиката?
Лидерът на ИТН иска да бъде потърсена наказателна отговорност от съпредседателя на ПП заради...
15.02 | 17:20
-
Метеоролог каза каква люта зима се задава от утре
Ето какво ще е времето през идната седмица, според Анастасия Стойчева от НИМХ
15.02 | 17:00
Най-четени
-
Унищожителната реч на Джей Ди Ванс към ЕС (ВИДЕО)
Вицепрезидентът на САЩ подложи на критика Евросъюза и някои отделни държави пред смълчаната...
15.02 | 10:00
-
Рая Назарян: Въпрос на дни е да представим официално бюджета
Тя заяви, че има огромни по размер - около 4 милиарда, неизпълнени ангажименти от предходния...
15.02 | 11:20
-
Желязков за скъпите храни: Няма да се предприемат мерки, които изкривяват пазара
"Във веригата на доставките трябва да се намесят НАП и "Митниците", заяви премиерът
15.02 | 14:00