Идва етно-джаз фестивалът „Джулай джаз Смолян“ 06.07 | 13:41
На връх Перелик на 30 юли ще се срещнат Иван Лечев, „Оратница“, „Карандила джуниър“
Макар и само в рамките на един ден – 30 юли, и тази година ще се състои поредното, шесто, издание на международния етно-джаз фестивал "Джулай джаз Смолян".
Организаторите на фестивала, Пепа Пенева и Огнян Попов, са си поставили за цел да подкрепят и насърчават културния диалог и взаимоотношения чрез различни форми на изкуството и общуването.
Тази година във фестивала ще вземат участие голямото китарно трио на България - Иван Лечев, Цветан Недялков и Веселин Койчев; децата от "Карандила джуниър"; носителите на наградата на Fusion Embassy – "Оратница"; Мирослава Кацарова, в компанията на Живко Петров, Веселин Веселинов - Еко и Димитър Семов; както и майсторът на барабаните Ралф Питърсън-джуниър, който ще пристигне специално от Berklee College of Music, Бостън.
Фестивалът "Джулай джаз Смолян", който ще събере българските меломани на втория по височина връх в Родопите - Перелик, ще мине под надслова "За по-разумно и екологично съществуване", допълва БТА.
Сцената е част от красива зидана къща на повече от 150 г., реновирана само с природни материали. Затвореният допреди 10 години за посещения район днес привлича на върха хора от всякаква възраст.
Сламените заграждения на върха, които ще пазят участници и публика от вятъра, после ще бъдат разпилени в "коловозите", оставени от някогашните военни машини, за да подпомогнат специално култивирания разсад на тревата-килим, която вирее на върха.
Рехабилитацията на планината е стъпката, която вече трета година съвсем целенасочено се прави след приключване на концерта на върха.
Водещи
-
КНСБ украси протестна елха пред Народното събрание
Демонстрацията преминава под засилено полицейско присъствие, като напрежението е насочено към...
24.11 | 14:15
-
Потребителската кошница е 100 лева по цени на едро 2
Това отчитат от Държавната комисия по стоковите борси и тържищата
24.11 | 14:00
-
Забраниха храненето на бездомните кучета в Истанбул
През март т.г. темата за бездомните кучета отново излезе на дневен ред в Турция, след като...
24.11 | 13:45
-
Колко струват нощувките и празничната вечеря за 8 декември?
Банско се готви за един от най-натоварените уикенди в годината, а студентите – за празник,...
24.11 | 13:30
Най-четени
-
БАБХ с нов директор
Д-р Милушева притежава две магистърски степени - по ветеринарна медицина и по санитарна...
24.11 | 10:59
-
Заплатите в България - рекорди и предупреждения
Разликата в посоката на движение между секторите очертава разнопосочни тенденции. Едни отрасли...
24.11 | 11:15