Книги, картини и кукли от живи цветя 04.07 | 13:45
Интересните композиции ще бъдат част от изложба-базар в софийска галерия
Книги, картини, чанти, пеперуди, лодки, кукли и други интересни композиции, изработени от живи цветя, ще могат да бъдат видени в рамките на изложба-базар на композиции, пластики и картини от естествени цветя.
Тя ще бъде открита на 6 юли (петък), от 18.00 до 21.00 ч., в арт-къща "Куклите” (ул. "Цар Самуил” 34), съобщиха организаторите.
Автор на фантазиите от цветя е аранжорката Светла Костадинова, която има зад гърба си 17 години опит в тази област. Била е аранжор във водещите бутици за цветя в София "Феите” и "Цветна магия”.
"Искам да покажа как с нещо малко можем да кажем много. В моите тематични композиции няма ограничения в използването на материали – ползвам от хартия и панделка до всевъзможни предмети от бита.
Идеята ми е да се получи "две в едно” - подарък плюс букет, поднесени по оригинален начин”, казва Светла Костадинова.
Мотото на изложбата е "Силата на преходните неща''. Авторката го е избрала, защото работата й с цветя я е научила да се радва на мига, без да се привързва към нещата, които прави.
Пластиките от цветя, както и карвинга, са нетрайни изкуства, но пък носят и на авторите си, и на ценителите много настроение и вдъхновение.
Водещи
-
Атанас Пеканов: Прекратихме манипулирана при кабинета "Желязков" схема в МРРБ
"Секторът на хазарта трябва да бъде минимизиран", заяви вицепремиерът
26.07 | 18:00
-
Джигит се похвали в социалките с 220 км/ч по автомагистрала "Тракия"
Максимално разрешената скорост по АМ "Тракия" е 140 км/ч
26.07 | 17:20
Най-четени
-
Радан Кънев: Номинацията на Йотова цели да няма коректив на управлението на Радев
В коментар на управлението на кабинета "Радев", лидерът на ДСБ посочи, че то има много малка...
26.07 | 14:30
-
Гюров: Решението за кандидатиране за президент не трябва да се взема припряно
"Хората не протестираха срещу бюджета на кабинета "Желязков", за да получат още от същото",...
26.07 | 12:00
-
Демерджиев: Между истината и спекулациите, има голяма разлика!
Така той коментира изявлението на Хамид Хамид
26.07 | 10:20