НАТФИЗ открива филиал в Бургас 18.09 | 17:15
Церемонията ще се състои на 23 септември в Културен дом НХК
НАТФИЗ тържествено ще открие свой филиал в Бургас. Церемонията ще се състои на 23 септември в Културен дом НХК.
Събитието ще даде официален старт на първата академична година на филиала и ще отбележи исторически момент както за Академията, така и за културния и образователен живот на региона.На церемонията ще бъде представен екипът, който ще обучава първия випуск в специалност "Актьорство за драматичен театър" с ръководител проф. д-р Пенко Господинов.
Създаването на филиал в Бургас е резултат от дългосрочна визия и партньорство
между ръководството на НАТФИЗ и Община Бургас.
След подписването на меморандум за сътрудничество в началото на годината, Общинският съвет в Бургас одобри предложението на кмета г-н Димитър Николов за предоставяне на подходящи помещения за нуждите на филиала.
Филиалът на НАТФИЗ в Бургас става факт с постановление на Министерския съвет от 2 юли 2025 година, след положителна оценка на проекта от Националната агенция за оценяване и акредитация и решение на Академичния съвет на висшето училище.
Това е първото разширяване на дейността на НАТФИЗ извън град София и важна стъпка в децентрализацията на висшето образование в сферата на изкуствата.
В новосъздадения филиал ще се предлагат програми в професионално направление "Театрално и филмово изкуство", включващо специалностите "Актьорство за драматичен театър", "Мениджмънт в сценичните изкуства и индустрии", "Публична реч", "Анимация", "Мениджмънт в екранните изкуства" и "Анимационна режисура".
Водещи
-
Испанското правителство одобри забрана на пушенето на външните маси на заведенията и на плажовете
Новите регулации засягат и електронните цигари.
22.07 | 12:45
-
Голямото пренареждане в университетите започна
Кодът на бъдещето: Какво избират отличниците на България да учат
22.07 | 12:29
-
В село Безмер започна подписка срещу разполагането на американските самолети цистерни в близката авиобаза
Кметът съобщи, че не е получил официална покана за срещата на министъра на отбраната с кметове...
22.07 | 12:15
-
Горивата поскъпват заради напрежението в Близкия изток
Отражение върху туризма и потребителите
22.07 | 11:59
Най-четени
-
Борисов след нотата от Иран: Йотова да свика КСНС
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и други представители на партията с нови критики към...
22.07 | 09:15
-
Гласуват окончателно новите бюджети за здраве и пенсии
Народното събрание одобрява ключови финансови рамки на второ четене
22.07 | 09:30
-
Безопасно ли е да се пуска пералня при гръмотевична буря? Експерт посочи рисковете
Не използвайте душа и съдомиялната
22.07 | 10:45
-
Радев категоричен: Изключено е от наша територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Време е да спрем да се гледаме през прицелите на оръжията, призова премиерът
22.07 | 11:15