Никопол започва да празнува тази вечер 12.08 | 14:23
Ще се състоят традиционното преплуване на Дунав и спорни състезания на брега на реката.

Празниците на Никопол се откриват тази вечер; традиционният панаир на града ще продължи до понеделник включително. Това съобщи за БТА кметът на общината Валерий Желязков.
Той уточни, че очакват много гости от страната и от съседните румънски градове. Част от тях ще пристигнат с ферибота Никопол-Турну Мъгуреле, който вече придоби популярност и има добър трафик, посочи Желязков.
Гостите и жителите на града ще присъстват днес на първата копка на строителството на новата спортна база.
Стадионът, който първоначално ще има 300 седящи места и 500 за правостоящи зрители, ще бъде построен до края на годината с 400 000 лева финансова подкрепа по оперативната програма за развитие на селските райони, поясни кметът.
Довечера на градския площад празничният концерт ще започне от 21.00 ч. Утре ще се състоят традиционното преплуване на Дунав и спорни състезания на брега на реката.
Панаирът, който създава най-голям колорит на празничните дни, ще продължи и в понеделник, когато ще бъде отслужен молебен за здравето и благоденствието на жителите на Никопол, допълни кметът на общината.
Водещи
-
Голям пожар бушува на Пелопонес край Древна Олимпия
На това място са се провеждали древните Олимпийски игри
14.09 | 11:40
-
Бойко Борисов: Вятърът на Промяната забави пускането на АМ "Европа"
Народът си плати цената, заяви лидерът на ГЕРБ
14.09 | 11:00
-
До 2050 г. населението на България ще падне под 5 млн. души
Това предупреди пред бившият министър на образованието Сергей Игнатов
14.09 | 10:40
Най-четени
-
Пускат в движение последния участък от АМ "Европа" ВИДЕО
Строителството на този лот е финансирано с пари от държавния и от европейския бюджет
14.09 | 10:00
-
До 2050 г. населението на България ще падне под 5 млн. души
Това предупреди пред бившият министър на образованието Сергей Игнатов
14.09 | 10:40
-
Слънчева неделя с малко облаци: От 26°С до 31°С в цялата страна
Температурата на морската вода е 24°-25°С, а вълнението на морето - 3-4 бала
14.09 | 09:15