Пловдив приютява изкуствата 17.09 | 07:20
В рамките на 10 часа Пловдив ще се превърне в огромна арт сцена

Днес (17 септември) ще бъде открита традиционната "Нощ на музеите и галериите" в Пловдив, съобщават от фондация "Отворени изкуства", която е организатор на събитието. Това е 7-то издание на проявата.
В рамките на 10 часа, повече от 50 места в града – музеи, галерии, книжарници, клубове, улици и паркове ще се превърнат в огромна арт сцена.
"Нощта ..." отново е посветена на изкуството. На улиците, площадите и парковете художници, музиканти и артисти ще поканят публиката да стане част от тяхното изкуство.
И тази година програмата на "Нощта на музеите и галериите” е разделена на три части – "Музеи и галерии” с традиционните участници, "Култура и клуб” с участието на културни институти, книжарници, неформални арт пространства и клубове и програма "Град и Публични пространства”, обхващаща целия град. И трите програми ще бъдат отворени в съботния ден от 19:00 до 1:00 ч. след полунощ.
След края на официалната програма на Нощ на музеите и галериите, всички, които желаят да продължат в Нощта, могат да се включат в "Афтър парти". Началото му ще бъде в 1:00 ч. след полунощ на територията на Тютюневия склад.
Информационен павилион ще бъде разположен до Градската художествена галерия.
Традиционно в програмата има отделено специално място за децата. За тяхната "Малка Нощ” е подготвена забавна и образователна програма, която започва от 17:00 и ще продължи до 20:00 ч.
Всички събития в "Нощта ..." са със свободен вход.
40 хил. души посетиха миналогодишната "Нощ на музеите и галериите”. Това я прави едно от най-мащабните културни събития на годината в България. "Нощта ..." следва най-добрите образци на световната традиция, но в същото време е важен катализатор на културните процеси в града.
Водещи
-
Даниел Митов: Никой няма право да докосва полицай
Той бе запитан дали полицаите са уморени и недостатъчно обучени във връзка с трагичния...
19.09 | 14:15
-
Обмудсманът съветва хората след 1 януари 2026 г. да плащат с карти
Обмудсманът посъветва хората при възможност след първи януари да плащат с карти, защото така...
19.09 | 13:45
-
Радомир Чолаков: Ако има някакво увеличение на цените, то не се дължи на еврото
Според КНСБ цените на определени стоки са 126% от европейското равнище. “Тоест тези храни в...
19.09 | 13:30
-
Васил Терзиев предлага химните на България и Европа да звучат в класната стая на столичните училища всеки понеделник
А за децата в начален курс учебният ден да започва с физическа активност. Кметът на София ще...
19.09 | 13:15
Най-четени
-
Бойко Борисов с критика към Делян Пеевски: Никой не си е самодостатъчен
Борисов направи предложение от МОН да забранят излъчването на пленарните заседания, защото се...
19.09 | 09:59
-
Мирчев: България има трима премиери
"Вие знаете, че премиер номер 3 е истинският - голямото Д. Ние ще пуснем въпроси до всички...
19.09 | 10:59
-
Сменяме личния лекар по-лесно
Регистрационната форма за избор на личен лекар ще претърпи техническа преработка, като се...
19.09 | 11:59