Прекрасна новина за почитателите на класическата музика 12.10 | 09:30
Пианистът с най-големи продажби в света и най-престижният оркестър се събират

Пианистът с най-големи продажби в света и най-престижния оркестър в света се събират за записите на две от най-емблематичните творби за пиано на 20-ти век.
Китайският пианист Ланг Ланг заедно с Берлинската филхармония и сър Саймън Ратъл в историческата концертна зала на филхармонията записват Концерт за пиано No. 3 от Прокофиев и Концерт за пиано No. 2 от Барток.
"От много време искам да направя записи с Маестро Ратъл и Берлинската филхармония. За всеки музикант е изключителна привилегия да записва с този оркестър. Брас секцията е абсолютно феноменална, а сър Саймън е диригент, който извлича уникална дълбочина на тоновете”. – казва Ланг Ланг.
Сър Саймън Ратъл е не по-малко въодушевен от съвместните записи. Подобно на Ланг Ланг и той намира за вдъхновяващо паралела между двете произведения.
Втори концерт за пиано от Бела Барток е сред най-големите предизвикателства за пианистите и по тази причина е произведение, което се записва сравнително рядко.
Световноизвестният пианист го поставя на едно ниво по техническа трудност с Втори концерт за пиано от Брамс и Концерт №3 от Рахманинов.
В допълнение към новия студиен албум ще излезе завладяващ 60-минутен документален филм, озаглавен "The Highest Level” ("Най-високото ниво").
Всички почитатели на класическата музика ще видят вълнението, адреналина и предизвикателствата пред артистите и техния екип, по време на целия звукозаписен процес. Документалният филм заедно с пълното изпълнение на Трети концерт за пиано от Прокофиев излиза на 30/10 на DVD и Blu-Ray формати.
Водещи
-
Новият председател на ДПС–ДПС ще бъде Хайри Садъков
Припомняме, че по-рано днес от "ДПС - Ново начало" съобщиха, че Джевдет Чакъров подава оставка...
27.05 | 17:59
-
КС образува дело по искането на Радев за референдума
Темата за референдума за еврото придоби широк обществен отзвук, като според последни...
27.05 | 17:34
-
Кирил Петков: Чакъров се огъна след ужасяващ шантаж
Петков завърши своето изявление с призив към "всички свободни хора в България" да се борят...
27.05 | 17:15
-
Делян Пеевски се е превърнал в шеф на фотографско студио, смята депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев
"Това не може да продължава по този начин. Може би обаче не се осъзнава от достатъчно хора...
27.05 | 16:45
Най-четени
-
СГС заседава по делото срещу Радостин Василев
Делото срещу Радостин Василев беше временно спряно в края на 2024 г.
27.05 | 09:59
-
След въвеждането на еврото: Наем от 550 лв. не може да стане 550 евро
Пресмятаме още няколко вида услуги:
27.05 | 11:59
-
Делян Пеевски се е превърнал в шеф на фотографско студио, смята депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев
"Това не може да продължава по този начин. Може би обаче не се осъзнава от достатъчно хора...
27.05 | 16:45
-
Възрастен човек загина, след като автобус от градския транспорт отнесе автомобил в София
Катастрофа е станала на ул. "Орион.
27.05 | 14:59