Работилница за въображение 26.05 | 19:19
Проектът е на обща стойност 75 914 лв. и започва през юни и ще продължи до май 2012 г.
Художествената галерия в Добрич спечели грант от фондацията "Америка за България" за проекта "Работилница за въображение", съобщи директорът му Евелина Ханджиева за БТА.
Проектът е на обща стойност 75 914 лв., като предоставеният грант от фондацията е в размер на 35 073 лева. Продължителността на проекта е 12 месеца, започва през юни и ще продължи до май 2012 г.
През летните месеци се предвижда ремонт и оборудване на една от залите в галерията за образователно-творческа работа с ученици. Ще бъдат включени 250 деца от четвърти и пети клас от шест добрички училища.
В работилницата ще бъдат обособени кътове за приложна работа, образователни занимания, презентации за история на изкуството, виртуални срещи със световни музеи и творчески експерименти и т.н.
Целта е да се създаде любимо за учениците място за забавление и познание и те да бъдат привлечени трайно към изкуството. Партньори по проекта са община Добрич, отдел "Образование", средни и основни училища.
Водещи
-
Месец преди черния петък се увеличават опитите за измами чрез SMS-и за получени пратки
И бе категоричен, че хората не трябва да се поддават на такива фалшиви линкове.Георгиев...
27.10 | 13:15
-
Прокуратурата ще повдигне нови обвинения на кмета на Варна Благомир Коцев
Благомир Коцев се намира в следствения арест от 8 юли 2025 година. Той е обвиняем за участие в...
27.10 | 12:59
-
Синоптик с разкритие за щетите от непрекъснатия дъжд
През следващото денонощие значителни валежи ще има в Южна България, особено в югоизточните...
27.10 | 12:45
-
Експерт: Държавата незабавно да поеме контрола над „Лукойл“
Нуждата от държавна намеса и контрол
27.10 | 12:30
Най-четени
-
Скъсаха от подигравки Алекс Богданска
Въпреки шегите, мнозина защитиха Богданска, отбелязвайки, че не всеки има смелост да облече...
27.10 | 12:00
-
Топлофикациите: Решението на Съда на ЕС няма да промени сметките за парно
„Деструктивен подход“ и липса на консенсус
27.10 | 11:00
-
Трамваи с номера 20, 21, 22 и 23 не се движат заради наводнение на бул. „Асен Йорданов“ преди Шипченски проход
По думите на специалистите, занимаващи се с отводняването, водата в най-ниския участък е с...
27.10 | 10:00