Светлин Русев с поредна награда 29.10 | 08:17
НХА ще го удостои със звание Доктор хонорис кауза
Националната художествена академия (НХА) ще удостои академик Светлин Русев с почетното звание Доктор хонорис кауза на НХА, съобщиха от академията.
Светлин Русев е признат и оценен както в България, така и далеч извън границите на страната. Освен богатото си творчество той посвещава години от живота си на преподавателската дейност в НХА, формирайки поколения студенти, които днес са едни от най-изявените имена в съвременното българско изкуство, отбелязват от академията.
Обявен е за един от най-емблематичните художници на България, допълва БТА. Участва в многобройни общи и самостоятелни изложби по цял свят. Негови произведения са притежание на държавни и частни галерии и музеи в страната и в чужбина. Носител е на много награди, сред които престижното държавно отличие "Паисий Хилендарски".
Водещи
-
Григор Димитров ще играе пак във вечерната сесия
двубоят на Гришо ще започне не преди 10:30 часа
07.01 | 19:30
-
Диана Дамянова: Димитър Главчев ще стане служебен премиер
Емилия Милчева допусна, че умишлено се удължава времето до провеждането на нови избори
07.01 | 19:00
Най-четени
-
Костадинов: Вече няма валута! Следващите стъпки са ликвидиране на армията, парламента, правителството и държавата!
Само за първите шест дни поскъпнаха стоки и услуги, а токът за бизнеса скочи с 30 %. Очевидно...
07.01 | 12:45
-
Заради пенсиите в евро: активират се измамниците
На този етап няма докладвани случаи, но очакваме по-висока активност от страна на измамници,...
07.01 | 10:00
-
КЗП и Столична община с общи действия срещу неправомерното повишение на цените в ученическите столове
КЗП и Столична община ще продължат сътрудничеството по темата, в т. ч. по отношение на...
07.01 | 11:30