Стани "Млад автор" с конкурс за разказ 25.09 | 14:45
Всеки месец до края на 2013 г. на различна тема ще се провежда конкурсът

"Ако започването на писането е трудно, погледнете през прозореца. Целият живот е история и всеки момент е чудо” – Брус Тейлър.
Министерство на околната среда и водите и Издателство Сиела обявяват конкурс за разказ "Млад автор”, в който могат да се включат юноши от 13 до 18 години. В конкурса могат да участват юноши от 13 до 18 години, съобщават от пресцентъра на Министерството. Темата ще бъде различна всеки месец и за всяка ще се номинират и награждават по трима участници.
Когато приключат всички конкурси за наградените ще се организира двудневен курс по творческо писане. Той ще бъде воден от изтъкнати съвременни български автори, които ще могат да дадат ново поле за намиране на вдъхновение на младите пишещи хора.
Всеки млад творец може да изпрати до три творби на имейл адрес: mladavtor@ciela.net.
"Ако можеха да говорят”... животните…
Това е първата тема от конкурса, която е свързана с животните. Срокът за участие по нея е 18 октомври. Тогава ще бъде обявена и следващата тема, а на 23 октомври на интернет страниците на Министерството на околната среда и водите и на издателството ще бъдат обявени и отличените от първия конкурс.
Критериите, по които ще се оценява са свързани със съдържанието и способността за увлекателно разказване, уменията за употреба на речниковия език, спазването на правилата за правопис и пунктуация.
Наградите, които очакват младите автори са киндъл- за първо място, мобилен телефон- за второ и таблет – за трето място
Организаторите пожелават успех на всички участници.
Водещи
-
18 години затвор за убиеца на психолога Иван Владимиров-Нав
Изстрелът е произведен с дясната ръка, а пистолетът е бил на сантиметри от главата
07.05 | 20:40
-
Всяка пета медсестра е в пенсионна възраст
Дефицитът на такива кадри е световен проблем, но у нас той е още по-остър
07.05 | 20:20
-
Вижте какво решава правителството утре
Министерският съвет ще проведе заседание от 10 ч.
07.05 | 20:00
Най-четени
-
Сачева за пенсионната система: Нашата цел не е да правим революции, а подобрения
Пътната карта за пенсионната система трябва да има надпартиен консенсус и трябва да бъде...
07.05 | 19:00
-
След кратко примирие преди Великден: Битката за БОК продължава с пълна сила
Весела Лечева с 4 искания към Стефка Костадинова
07.05 | 16:45
-
Нефтопродукти с неустановен състав и произход пак изплуваха по плажове в Поморие
Кметът на Поморие отказва да коментира, бил зает
07.05 | 14:30