Турски филм дълбае в празнотата в отношенията ни 27.01 | 07:10
"Празнота" разказва за объркания път, по който са поели две необичайни двойки

Попадали ли сте в ситуация, в която се намирате във връзка с някой човек, мислите, че между вас няма тайни и в крайна сметка всичко се сгромолясва, защото сте градили отношенията си единствено върху лъжи?
Този типичен сюжет нееднократно е давал хляб на режисьорите, които са се опитвали да го претворят в поредната си кино продукция.
Въпросното явление изглежда не отминава и съседна Турция, където през 2008 г. излиза пълнометражната лента "Празнина" на Юмит Юнал, която можете да гледате в рамките на фестивала "Цветята на Корана".
Разказът проследява цяло десетилетие от живота на две двойки, семейни приятели, които заплитат отношенията си в лепкавата паяжина на страстта, любовта и лъжите.
Ситуирани в странен апартамент, през който преминават редица режисьори, за да осъществят нестандартните си идеи, четиримата герои живеят привидно нормално. Докато между чашите с вино, усмивките и споделянето не се появяват тайните, които крият един от друг.
Сюжетът може да ви напомни отчасти на немската продукция "Тройка", разказваща за любовен триъгълник, в който всеки изневерява на всеки с другия.
В "Празнина" четириъгълникът не е толкова натуралистичен, но за сметка на това апартаментът в Бейоглу се превръща в арена на малки битки със самия себе си.
И докато жилището се променя поради шантавите приумици на режисьорите, героите попадат все повече в капана на измамните си отношения и тайните, които се опитват да скрият от света.
Цялата тази бъркотия Юмит Юнал представя чрез непрестанни прескоци във времето, които в крайна сметка обхващат периода от десет години, в които светът в апартамента се променя и поема в единствената възможна посока – към празнотата.
Там, където всеки е прекалено близо, но и прекалено далеч от другия. Там, където животът върви като на лента, която в един момент бива прекъсната от изстрела на куршум.
Водещи
-
Заради пожар пътят между автомагистрала "Хемус" и "Провадия" е затворен
От полицията уточниха, че горят сухи треви и оранжерии. Към момента няма опасност за...
29.07 | 17:59
-
Иванчева: В шок съм, още не мога да повярвам, отивам да видя първо сина си и майка ми
По думите й съкращаването с 10 месеца на 6-годишна присъда е голям период.
29.07 | 16:59
-
НАП напомня за срок, който изтича след два работни дни
Възстановяване и Данъчни облекчения
29.07 | 16:45
Най-четени
-
Бойко Борисов: Нямам неизпълнено обещание, пътя до селото е готов!
Планове за нови проекти
29.07 | 13:30
-
Промяна в организацията на движение по магистралите „Струма“, „Тракия“ и „Хемус“
От 29 юли до 31 юли в интервала от 8 ч. до 16 ч. почистване на банкети ще се извършва и в...
29.07 | 10:30