ЮНЕСКО добави 47 обекта в списъка на нематериалното културно наследство 03.12 | 17:20
Сред новите елементи има три, свързани с практики за опазване на околната среда

Повече от 40 нови елемента са добавени в списъка на нематериалното културно наследство на човечеството, предаде ТАСС, позовавайки се на ресорния комитет на организацията на ООН за образование, наука и култура ЮНЕСКО. Сесията й се проведе в Рабат, Мароко.
По инициатива на 60 страни списъкът е допълнен с нови 47 обекта, сред които са чайната култура в Азербайджан и турция, традиционни методи за обработка на чай и свързаните с тях социални контакти в Китай, културата на приготвяне на френската багета, практикуването на съвременен танц в Германия, камбанен звън от Испания.
Сред новите елементи има три, свързани с практики за опазване на околната среда, отбелязват от ЮНЕСКО. Става дума за традиционни методи на селскостопанска работа, свързани с устойчиво използване на природните ресурси и за ритуали и празнични мероприятия, посветени на природата.
Генералният директор на ЮНЕСКО Одри Азуле поздрави страните, внесли тези предложения. Тя каза, че "живото наследство играе важна роля за обединението на народите и за укрепване на идеята за мира в съзнанието на хората".
Източник:БТА
Водещи
-
Първите глоби за шофиране в аварийните ленти на магистралите ще бъдат налагани от тази събота и неделя
Позицията на МВР
15.07 | 17:40
-
Нов обрат по делото "Дебора"
Районният съд в Пловдив пусна на свобода обвиняемия Георги Георгиев срещу парична гаранация от...
15.07 | 16:45
Най-четени
-
Николай Василев: Трябва да спрем да говорим, че има инфлация, такава няма
По негови думи инфлация ще има, но причината за това е бюджетната политика на правителствата...
15.07 | 13:45
-
Томислав Дончев: Приемането на еврото не е сред рисковете, които ни крие бъдещето
В събитието участва и икономическият анализатор Йонко Чуклев.
15.07 | 14:30
-
Тръмп за BBC: Разочарован съм от Путин, но не съм го отписал
Интервюто се появява в медийното пространство часове след като Тръмп обяви нови оръжейни...
15.07 | 12:00