Курорт иска денонощна охрана на градския парк 08.08 | 07:51
Заради липсата на охранители в района често стават и сбивания
Паркът "Свети Врач", който е гордостта на Сандански, напоследък се руши безнаказано от вандали, алармираха от общината.
Заради липсата на охранители в района често стават и сбивания.
Местните хора настояват час по-скоро да се осигури надеждна охрана.
В последните месеци посегателствата в парка зачестяват. Чупят се пейки, лампи и кошчета за боклук. Атаките на вандалите са през нощта, когато в района няма пазачи.
"Това е и моята голяма болка. Не може да се посяга на това прекрасно място и виновните да остават неизвестни и ненаказани. 34 години се грижа за този зелен оазис, но такова кощунство не е имало, както напоследък", твърди Валентин Пензов, който е главен експерт в отдел "Озеленяване" в община Сандански.
Ще търсим начин да осигурим пари за назначаването на охрана, особено за тъмната част на денонощието, каза още той.
Кметството ще настоява и полицията да праща по-често патрули в парка през нощта, за да спрат вандалските прояви.
Водещи
-
Ето какво време ни очаква до 2 юли, според НИМХ
Днес ще е слънчево и горещо с максимални температури между 31° и 36°, в София - около 31°
27.06 | 09:00
-
Рюте към Путин: Владимир, ще се защитим
Генералният секретар с послание към руския лидер
26.06 | 17:59
Най-четени
-
Ето какво време ни очаква до 2 юли, според НИМХ
Днес ще е слънчево и горещо с максимални температури между 31° и 36°, в София - около 31°
27.06 | 09:00
-
Край на два ремонта по АМ "Тракия", влиза в сила забрана за тирове
Също днес се възстановява движението и между 282-и и 287-и км в област Ямбол.
26.06 | 12:15