"Артистът" и с "Независим дух" 26.02 | 09:13
Наградите "Независим дух" се присъждат от организацията "Независимо кино"
"Артистът" спечели отличието за най-добър филм и още три от наградите "Независим дух" на церемония в Санта Моника, Калифорния.
АР съобщава, че това може би е прелюдия за голямата нощ, която очаква този чернобял, ням филм на церемонията довечера в Лос Анджелис за наградите "Оскар" на филмовата академия.
"Артистът" спечели също награда за най-добър режисьор (Мишел Азанависиюс), за най-добър актьор (Жан Дюжарден) и за декори. На Мишел Уилямс бе присъдена наградата за най-добра актриса в пресъздаването на Мерилин Монро в "Моята седмица с Мерилин".
Призовете "Независим дух" за поддържаща роля отидоха у Кристофър Плъмър за превъплъщението му като възрастен вдовец, оказал се гей, в "Новаци" и при Шейлийн Удли за ролята й на палава хавайска тийнейджърка в "Потомците".
Наградите "Независим дух" се присъждат от организацията "Независимо кино". Те се връчват на оригинални и провокативни нискобюджетни филми.
Продукциите могат да участват в надпреварата, ако бюджетът им е под 20 млн. долара със значителна подкрепа от независими източници извън холивудската студийна система. ь
Водещи
-
Атаки с дронове отнеха живота на 7 души в склад край Москва
Губернаторът на Московска област Андрей Воробьов съобщи, че падащи отломки от дрон са...
18.07 | 16:40
Най-четени
-
Петър Витанов: Радев беше категоричен - България на този етап няма място в „Коалицията на желаещите”
Ние имаме интерес, особено в енергийната сфера. Украйна търси възможност за захранване на...
18.07 | 09:45
-
Демерджиев: Българската прокуратура е доста колеблива в действията си
Вътрешният министър проведе срещи в САЩ заради охраната на границите и санкциите по закона...
18.07 | 11:00
-
Тодор Тагарев: Румен Радев върви срещу българския национален интерес
Трябва да се дефинира какво означава национален интерес, коментира бившият военен министър
18.07 | 12:21