Lamborghini показа наследника на Murciélago 01.03 | 11:54
Официалните детайли около новия Aventador LP700-4 бяха разкрити малко преди старта на изложението в Женева

"Това е най-бързото и мощно Lamborghini на всички времена!" Така очакваният наследник на Murciélago беше представен от италианската компания Lamborghini на пресконференция броени дни преди изложението в Женева.
Автомобилният форум стартира на 3 март.
Aventador LP700-4 носи отличителния за Lamborghini мускулест дизайн с ясно изразени линии и спортен дух. Каросерията, боядисана в Arancio Argos (по името на гръцкия град Аргос), е оформена по специфичен начин, като се забелязват детайли от предшествениците Diablo и Countach и силно се усеща влиянието на лимитираното издание Reventón.
Главно карбоновата конструкция на новия автомобил позволява постигането на общо тегло от 1 575 кг, което го прави с около 90 кг по-лек от предшественика му.
Разпределението на тежестта на дългия 4,775 м. Aventador е 43% върху предната и 57% върху задната ос.
Цифрите в наименованието на автомобила обозначават мощността, която в случая отговаря на 700 к.с. (при 8 250 об/мин) и идва от 6.5-литровия, V12 двигател.
Ускорението от 0-100 км/ч новото Lamborghini постига за впечатляващите 2.9 секунди, а максималната скорост е близо 350 км/ч.
По-нататъшните подобрения са проявени в 7-степенната трансмисия ISR и 4-та генерация "Haldex" система за задвижване на четирите колела.
За допълване на спортната визия на новият италиански автомобил от Lamborghini за заложили на 19-инчови джанти отпред, обути с 255/35 гуми, и 20-инчови задни джанти с 335/30 гуми.
Интериорът е обогатен с драматична централна конзола, изразителни дигитално табло и сензорни дисплеи, като иновацията е подчертана с дизайна на спортните седалки в цвета на екстериора.
Lamborghini Aventador LP700-4 ще бъде пуснат в дистрибуторската мрежа в края на лятото, като цената му ще бъде 255 хил. евро.
Водещи
-
"Величие" подкрепя стачката на транспортните работници в София
заяви председателят на ПГ на партията Ивелин Михайлов
15.05 | 13:30
-
Протестът на служителите на БНТ, БНР и БТА блокира ключово кръстовище в столицата
Те настояват за увеличение на заплатите най-малко с 15 процента
15.05 | 13:20
-
Екшън в София: Въоръжени обраха магазин за бижута и избягаха
Полицията накрак, търси 4ма извършители
15.05 | 13:10
-
Хората с най-ниски доходи биха имали най-големите ползи от участието на България в еврозоната
По данни на ЕЦБ "най-критична" инфлация е имало в цената на услугите.
15.05 | 13:00
Най-четени
-
„Възраждане“ със съвет към президента Радев
От партия "Възраждане" заявиха, че са изчакали да видят дали ще има институционален отговор от...
15.05 | 09:59
-
Михайлов: Призовавам президента да влезе в НС и да разбута кочината
Във връзката със стачката на градския транспорт в София той заяви, че проблемът идва от...
15.05 | 10:59
-
Протестът на наземния градски транспорт в София под наслов "Достоен труд – достойно заплащане!
Учебният процес
15.05 | 10:30
-
Ивайло Мирчев: Радев натисна ядрения бутон с референдумa
Депутатът от "Да, България" направи и паралел между искането за референдум и про-руските...
15.05 | 10:45