Thunder са черешката на Kavarna Rock Fest 2013 28.01 | 14:40
Английските рокаджии ще забиват с Deep Purple и Accept
Организаторите на Kavarna Rock обявиха и последната група, която ще гостува на фестивала тази година.
Kavarna Rock Fest 2013 ще се проведе на 01-ви и 02-ри юни с участието на много звезди, от които е достатъчно да се чуят имена като Deep Purple и Accept, последвани от други световноизвестни рок изпълнители.
С обявяването на Thunder, вече е известна цялата програма на фестивала. След турнето на Whitesnake и Jorney в Англия, на което Thunder ще бъде специален гост, те пристигат направо в България за да зарадват феновете си.
Thunder е английска рок група, която бележи възход през годините на грънча. Първоначално групата се нарича Nuthin' Fancy и през следващите години, те свирят в клубове из Лондон и пускат независим сингъл ‘Looking For A Good Time’.
С идването на Harry James, на мястото на предишния барабанист, групата променя името си на Terraplane и издава два албума.
При посещение в САЩ групата, която е тласкана от продуцентите към поп звучене, се запознава с истинската рок сцена и се завръща в Англия с идеята за рок музика и новото име на групата – Thunder.
Като Thunder, англичаните започват да градят сериозно кариерата си. С техния продуцент Анди Тейлър, продуцент и на Duran Duran, те правят много рок балади. През 1992 "Laughing on Judgement Day” застава на второ място в класациите за най-добър албум.
През 1995 "Behind Closed Doors” отново оглавява челните позиции, като взима пето място отново за най-добър албум. Интересен е фактът, че освен страхотна подкрепа от Обединеното Кралство, групата предизвиква голям интерес в Япония.
През 2006г. реализирт сингъла "The Devil Made Me Do It", а последният изкаран албум "Bang!” излезе през 2008г.
С много събирания и раздели на състава, с девет албума зад гърба си, Thunder са излизали на една сцена със звезди като Deep Purple, Alice Cooper, Journey, Queensrÿche, Ted Nugent и Roadstar.
Thunder ще излязат на сцената на 01-ви юни, първият ден от Kavarna Rock. Очаква се английските рокаджии да дадат положителен заряд на събитието, който да бъде поддържан през двата дни от фестивала.
Промоционални билети, за двата дни на Kavarna Rock 2013, са в продажба в мрежата на Eventim, на цена от 70 лв. Промоцията ще продължи до 31 януари 2013г. , след което двудневният билет ще бъде на цена от 90 лв., а еднодневният - 60 лв.
Водещи
-
Историкът Йордан Миленов критикува излишния медиен шум около забраната на празнуването на Хелоуин в някои български общини
Древните корени на Хелоуин
31.10 | 17:40
-
Агенцията за социално подпомагане е отпуснала помощ за отопление на близо 338 000 хора и семейства
Техният брой е с близо 13 000 повече в сравнение с миналата година
31.10 | 17:20
-
България ще участва в престижния песенен конкурс „Евровизия“
Завръщането на страната ни е част от стремежа на Българската национална телевизия да...
31.10 | 16:59
-
Токът за бизнеса поевтинява с почти 38% утре
В пазарния сегмент "В рамките на деня" среднопретеглената цена на БНЕБ за 60-минутните...
31.10 | 16:45
Най-четени
-
Пенсиите на военни и полицаи са средно с близо 1000 лв. по-високи от тези на останалите работещи хора в страната
В добри за икономиката на страната години инфлацията е по-ниска от увеличението на доходите на...
31.10 | 11:45
-
1 на 8 деца в Пловдив се ражда недоносено
В Пловдив се посрещат новородени от различни населени места в региона – сред тях Асеновград,...
31.10 | 12:15
-
Учител и треньор с молба към родителите: Спестете на децата си Хелоуин
Нека бъдем будни, а не подражатели.Благодаря ви, че отделихте време да прочетете тези...
31.10 | 11:15
-
Слънчево начало на ноември, но ето кога идва снегът
дъждове ще започне и месец декември
31.10 | 14:30