Албум и турне обеща Брус Спрингстийн 22.11 | 14:23
Заедно с групата си тръгва на турне година след смъртта на саксофониста Кларънс Клемънс

Брус Спрингстийн и групата му E Street Band ще се завърнат на сцената догодина с албум и дългоочаквано турне след смъртта на саксофониста Кларънс Клемънс през юни. Клемънс почина от инсулт на 69-годишна възраст през юни тази година.
Досега са обявени дати за четири концерта през юни и юли догодина, като всички са в Обединеното кралство - Съндърланд, Манчестър, Лондон и на фестивала на остров Уайт, съобщи Contactmusic.
В съобщение на интернет страницата си групата казва: "Много от вас са чули слух, че Брус Спрингстийн и E Street Band тръгват на турне през 2012 г. Това е абсолютно вярно. Датите в Европа започват от средата на май и продължават до края на юли и ще бъдат обявени тази седмица. Очаквайте скоро и информация за датите от концертите в САЩ и датите за световното турне".
Музиката за новия албум вече е почти готова и, макар че албумът все още няма заглавие, има почти договорена дата за излизането му, информират още музикантите.
От 1972 г. насам E Street Band е основната група, която съпровожда Брус Спрингстийн, който през кариерата си е продал над 65 милиона албума в САЩ и 120 милиона по целия свят.
Водещи
-
ВАС обяви нищожност на разпоредби от наредбата да оценяване на резултатите от зрелостните изпити в 12 клас
Става дума за разпоредби от Наредба № 11 от 1 септември 2016 година за оценяване на...
28.03 | 17:40
-
Тонът между лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и лидера на „ДПС-Ново начало” се изостри
След като вчера групата на Доган заплаши, че ще мисли дали да оттегли подкрепата си за...
28.03 | 16:45
-
Бил Гейтс: Хората няма да бъдат нужни „за повечето неща“ в рамките на следващите десет години
Гейтс определи тази визия за новата ера като „безплатен интелект“, в разговор миналия месец с...
28.03 | 17:00
-
Цените на плодовете и зеленчуците ще падат след средата на април
Млякото поскъпна със 17% за година
28.03 | 16:30
Най-четени
-
Тонът между лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и лидера на „ДПС-Ново начало” се изостри
След като вчера групата на Доган заплаши, че ще мисли дали да оттегли подкрепата си за...
28.03 | 16:45
-
Правителството залага 3 милиарда лева за капиталови разходи в инфраструктурни проекти
Други важни инфраструктурни проекти
28.03 | 11:59
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар пред медиите по актуални теми
Той уточни, че има разлика между "Булгаргаз" и "Булгартрансграз".
28.03 | 10:45
-
Баба Марта показа нрава си и посипа със сняг някои части на страната
Нищо, че вече е пролет
28.03 | 15:45