Ваня Щерева: Не искам да разпалвам лаенето срещу дъщеря ми Мила 30.06 | 12:40

Предпочитам да не разпалвам лаенето срещу дъщеря ми Мила Роберт. Заради повдигнатото обвинение в прокуратурата срещу нея взехме решение да мълчим. Когато съдът се произнесе относно вината на детето ми, имам много какво да кажа по темата, но сега не е моментът." Това каза специално за в. "България Днес" майката на актрисата певица Мила Роберт писателката Ваня Щерева.
Ден след шествието на "София Прайд" в столицата ВМРО сезира прокуратурата заради участието на Мила Роберт на прайд концерта. Певицата се появи на сцената на площад "Батенберг", облечена в артистичен минижуп в цветовете на трибагреника, който съблече и хвърли на земята, и остана пред публиката със същия модел впита рокля, която вместо в бяло, зелено и червено бе обагрена в цветовете на ЛГБТИ флага.
Постъпката на Мила предизвика вълна от негативни коментари, заплахи и възмущение в социалните мрежи заради начина, по който певицата хвърля роклето с трибагреника на земята и поругава знамето на България.
"Не трябваше да хвърлям роклята, ако можех да върна времето назад, щях да я сгъна прилежно, искрено съжалявам", каза 27-годишната Роберт.
Представители на организацията "Куберовъ воинъ" също пуснаха клип в TikTok със заплахи, че ще подадат сигнал до прокуратурата за случилото се. Мнозина настояха дъщерята на Ваня Щерева да понесе отговорност по чл. 108, ал 2 от Наказателния кодекс Законът гласи, че за поругаване на националните символи е предвидено наказание до 2 години ефективен затвор и 3000 лв. глоба.
Модният гуру Любомир Стойков защити певицата, като каза "Лошо е това, което се е случило, добре е, че Мила се е извинила. Наказанията спрямо артисти които изразяват себе си, не бива да са твърде тежки. За едно обаче съм категоричен, че има символи, с които не бива да се правят шеги или провокация".
Шеф Петров пък гневно атакува младата певица за хвърлянето на сценичната рокля в цветовете на трибагреника, като засегна и майка й Ваня Щерева.
Думите му обаче едва ли учудват някого, защото Щерева и Петров имат враждебна предистория от съвместното им участие във "ВИП брадър". В къщата агресивният готвач често хапеше словесно с повод и без повод изпълнителката на парчето "Не ти отива".
Участието на Мила в събора "Аспарухово пее и танцува" в едноименния варненски квартал, което предстои да се случи тези дни, е отменено.
"Като разбрах за скандалното поведение на Мила Роберт, отказахме нейното участие. В момента сме в процес на търсене на нов изпълнител", отсече кметът на Аспарухово Ивайло Маринов.
Водещи
-
Ивелин Михайлов: ЕС си си затвори очите за мафията, завладяла България
"Шокирани сме и огорчени. Не сме отчаяни, но нещо ще трябва да променим", заяви той, визирайки...
05.06 | 16:30
-
Грациите ни поведоха в отборното класиране на ЕП в Талин
Стилияна Николова и Ева Брезалиева започнаха отлично представянето си в квалификациите при...
05.06 | 16:15
Най-четени
-
Закриват университет, ако 6 месеца не провежда обучение
Нови правила за финансиране на второто висше образование
05.06 | 10:45
-
Българските символи запазват своето място и върху новата валута
Съгласно нормативните изисквания, всяка национална страна на евромонетите включва задължителни...
05.06 | 12:30