Геймърски битки в София 21.04 | 11:31
PlayExpo 2013 дава възможност и на незрящи се състезават

Най-големият за България геймърски фестивал PlayЕxpo 2013 се мести в нова зала. Събитието ще се проведе в известния столичен Парти център "4-ти километър".
Датите на фестивала си остават последно обявените 27 и 28 април, а мероприятието започва от 09:00 и продължава до 20:00 часа във всеки един от дните.
За пръв път в България незрящи геймъри ще участват на такъв голям форум.
Представителите на Спортен клуб за интеграция "Витоша" ще покажат майсторство в специални съревнования.
Клубът е основан по проект по програма "Спорт за хора с увреждания и деца в риск” към Министерството на физическото възпитание и спорта.
Посетителите на PlayЕxpo 2013 ще могат да участват още в различни компютърни гейм-турнири. Сред дисциплините са включени хитови заглавия като Starcraft 2, LoL, FIFA 2013, Pro Evolution Soccer 2013, Quake Live и други.
Сериозен интерес се очаква да предизвика и ефектното косплей състезание, на което артисти ще демонстрират ръчно изработени костюми на герои от модерната култура и ще ги представят на сцена в зрелищно шоу.
Билети за PlayЕxpo 2013 може да се закупят в мрежите на Ticketstream.bg и Eventim.bg в цялата страна.
Водещи
-
От днес до събота ще се вдига с по градус времето
Това заяви климатологът проф. Георги Рачев.
26.08 | 10:59
-
Тръмп заплаши да наложи мита от 200% върху китайските стоки
Търговско примирие под въпрос
26.08 | 10:15
-
Лекарите от "Пирогов" продължават борбата за живота на 4-годишното дете, блъснато от АТВ в Слънчев бряг
Детето продължава да е в кома
26.08 | 09:59
-
Политолог: Парламентарни избори преди президентските са възможни
Тандемът Борисов - Пеевски ще го реши
26.08 | 09:45
Най-четени
-
20-годишен младеж от село Сушица заля с бензин и подпали родителите и сестра си след семеен скандал.
Тежки изгаряния
26.08 | 09:30
-
На 26 август православната църква почита паметта на светите мъчениците
Именници празнуват днес
26.08 | 09:00
-
Лекарите от "Пирогов" продължават борбата за живота на 4-годишното дете, блъснато от АТВ в Слънчев бряг
Детето продължава да е в кома
26.08 | 09:59
-
Над 20 промени в закона за образованието влизат в сила поетапно 2
Подкрепа за Бургаския университет
26.08 | 09:16