Дженифър Лорънс не искала да екранизират "Игрите на глада" 21.03 | 21:05
Актрисата, която играе главната роля във филма, се опасявала, че продукцията може да е пълен провал
Дженифър Лорънс разкри, че първоначално била против идеята за екранизация на книгата "Игрите на глада", предаде Digital Spy.
Филмът, направен по бестселъра на Сюзан Колинс, разказва за дистопичното бъдеще, в което деца са принудени да се бият до смърт в игра, предавана на живо в отделните окръзи на държавата Панем.
В интервю за Stylist 21-годишната актриса, която изпълнява главната роля на Катнис Евърдийн, обяви, че била голям фен на книгите преди да чуе за идеята те да се появят на голям екран.
Лорънс признава, че е прочела и трите книги и много ги харесва, но била ужасена от идеята те да бъдат екранизирани. Тя се опасявала, че това ще бъде поредният неуспешен опит за трансформиране на книга във филм.
Актрисата отишла на първата си среща с режисьора, за да му обясни как нищо няма да се получи, но в крайна сметка открила, че той и останалите членове на екипа също са големи фенове на поредицата.
По думите на Дженифър опасенията й били, че при заснемането може да бъдат пропуснати важни моменти от книгата. Официалната премиера на филма ще бъде на 23 март. Лорънс, която през 2011 г. бе номинирана за Оскар, изрази вълнението си по отношение на предстоящия успех на филма.
Лентата често е сравнявана с хитови продукции като "Хари Потър" и "Здрач", а първоначалните прогнози на анализаторите са, че филмът има шанса да спечели 138 млн. долара още през първия си уикенд.
Водещи
-
Борислав Михайлов е приет в софийска болница след инсулт
62-годишният Михайлов, който има 102 мача за националния отбор, е избиран за Футболист №1 на...
24.11 | 15:00
-
Нов проблем за Димо Алексиев: Актьорът е потънал в дългове
Наскоро се стигнало дотам да поиска 5000 лева на заем от заможен свой колега, за да изпрати...
24.11 | 14:45
-
КНСБ украси протестна елха пред Народното събрание
Демонстрацията преминава под засилено полицейско присъствие, като напрежението е насочено към...
24.11 | 14:15
-
Потребителската кошница е 100 лева по цени на едро 2
Това отчитат от Държавната комисия по стоковите борси и тържищата
24.11 | 14:00
Най-четени
-
БАБХ с нов директор
Д-р Милушева притежава две магистърски степени - по ветеринарна медицина и по санитарна...
24.11 | 10:59
-
Заплатите в България - рекорди и предупреждения
Разликата в посоката на движение между секторите очертава разнопосочни тенденции. Едни отрасли...
24.11 | 11:15
-
Още една рокада на върха! Нов шеф на БАИ
Със заповед на министъра на иновациите и растежа досегашният изпълнителен директор на БАИ Мила...
24.11 | 12:15