Джон Лоутън ще снима филм за Русе 16.09 | 12:12
Бившият вокалист от Uriah Heep се влюбил в България

Джон Лоутън се е влюбил в България още след първия си концерт в Каварна. Той направи това признание преди концерта си в Русе в събота вечер. Изявата му беше част от младежкия фестивал Green Rock.
"Влюбих се в мястото, в българските традиции и историята, които българите съхраняват въпреки трудностите. Опознах страната още повече, докато правех документалните филми
"Джон Лоутън представя. Оказа се, че не само аз научавах нови неща, но и хората от съответните градове също. Моят дом е в Англия, защото семейството ми е там, но като че ли изкарвам повече време в България.”, разказа бившият вокалист на Uriah Heep, цитиран от в. Монитор.
Джон Лоутън има планове да направи филм и за Русе, като заедно с това подкрепи кандидатурата на града за Европейска столица на културата през 2019 г. Рок музикантът получи като подарък от домакините от общината специален свой шарж, нарисуван от художника Огнян Балканджиев.
С изпълнението си на фестивала Green Rock Джон Лоутън сбъдна мечтата на русенските почитатели на рока да чуят на живо в негово изпълнение песента "July Morning”. 67-годишният рокаджия напълни площада на Русе с фенове на различна възраст, които аплодираха бурно него и групата му NightHeat.
Джон Лоутън закри с двучасова изява младежкия Green Rock Fest Ruse, като в концерта му прозвучаха песни на "Юрая Хийп” и авторски парчета на музикантите от групата.
Водещи
-
Илияна Йотова: Въвеждането на еврото определя съдбата на всички нас
Вицепрезидентът призова за реални мерки срещу спекулата и политическа отговорност
21.06 | 14:00
-
Учени откриха 48-ата уникална кръвна група
Тя е регистрирана под наименованието „gwada negative“, в чест на региона, от който е...
21.06 | 13:40
-
Иран няма план за ядрени оръжия
Страната обаче има достатъчно обогатен уран за няколко бомби, подчерта директорът на МААЕ...
21.06 | 13:21
Най-четени
-
Леко разхлаждане, а на места и кратъки дъждове
Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, за София - около 24°
21.06 | 09:15
-
Има хора, които искат да се евакуират от Израел, но срещат трудности
Това съобщи посланикът на България в Израел Славена Гергова
21.06 | 11:00