Звезди пеят в памет на Боб Марли 11.05 | 20:42
Лорън Хил, Кийт Ричардс и Лени Кравиц отбелязват 30 години от смъртта на реге легендата
Лорън Хил и Кийт Ричардс са потвърдили участието си в популярното американско телевизионно шоу на Джими Фалън - "Late Night with Jimmy Fallon", където ще пеят в памет на реге легендата Боб Марли, съобщава Digital Spy.
На 12 май Лорън Хил ще изпълни кавърверсии на две от песните на Марли, а Кийт Ричардс ще свири в шоуто още тази вечер. Други известни гости на шоуто, които ще отдадат почит на реге музиканта са синът му Зиги Марли, Крис Корнел, Дженифър Хъдсън и Лени Кравиц.
Днес се навършват 30 години от смъртта на Боб Марли. Той е роден на 6 февруари 1945 г. в Найн Майлс, Ямайка. Става известен с албума си "Exodus" от 1977 г. Творчеството на Боб Марли има огромно значение за популяризирането на реге музиката по целия свят.
Някои от най-големите му хитове са "I Shot the Sheriff", "No Woman, No Cry", "Could You Be Loved", "Stir It Up", "Jamming", "Redemption Song", "One Love". Много от текстовете на песните му са повлияни от социалните проблеми в родната му Ямайка.
Боб Марли умира от рак в болница в Маями на 11 май 1981 г. на 36-годишна възраст. Погребан е в крипта в Найн Майлс, близо до родното му място, задно с китарата си, футболна топка, пъпка канабис и Библия. През 2001 г. посмъртно получава награда "Грами" за цялостен принос към музиката.
Водещи
-
Испанската EFE: България, една от най-бедните и корумпирани страни в ЕС, отново потегля на избори
От агенцията отбелязват, че партията „Алианс за права и свободи“ е върнала днес на президента...
16.01 | 12:15
-
Как НЗОК плаща за здравето ни?
НЗОК заплаща средствата за здраве на всеки здравноосигурен както в извънболничната, така и в...
16.01 | 13:45
-
Загиналите жени при пожара в ж.к. „Свобода“ в София са се задушили, тъй като са се евакуирали сами
По думите му проблемът не е бил в електрическата мрежа на блока, а в зарядно устройство,...
16.01 | 13:30
-
Обявени са девет свободни места за учители в Софийска област
В детска градина „Детелина“ в Самоков и детската градина в село Осиковица, община Правец,...
16.01 | 13:15
Най-четени
-
10-годишният Симеон спечели приза "Читател на годината", балансирайки между традиционните романи и интерактивните технологии
Внос на навици от Англия
16.01 | 11:15
-
Протест за ефективни присъди преди делото срещу Габриела и Красимир
От 10 часа пред сградата на съда в София ще се проведе и протест с настояване за "максимално...
16.01 | 09:45
-
Пожар в столичния квартал „Свобода“ взе три жертви
Огънят е избухнал към 3:00 ч. в петък сутринта
16.01 | 11:01
-
Третият мандат: АПС ще помогнат на Радев с "графика" за изборите?
Според експертите АПС ще помогнат на Радев с "графика" за изборите, като задържат мандата.
16.01 | 09:30