Зуека призна защо не му се прибира в България 01.10 | 12:40
Най-сетне Зуека разкри истинската причина да избяга от България. Повече от две години той и семейството му живеят в Испания. "Промяната при мен е наистина голяма, защото никога не сме живели толкова спокойно. Всичко е лежерно, не се притесняваме за нищо. И ние започнахме да гледаме на живота като испанците – в крайна сметка той няма да избяга", казва Зуека.
Признава, че когато се връща в България, му става мъчно и тежко, защото всеки път вижда промяна, но не в добра посока.
"Не знам дали България някога ще излезе от тая паяжина и дали този паяк някога ще бъде отровен, но искрено се надявам. Хората се променят, и то надолу. Стават още по-лоши, по-завистливи, по-мрачни, още по-недоволни. Човек става недоволен тогава, когато е неудовлетворен от това, което прави. Когато не е удовлетворен от това, което прави, той не може да ражда позитивни мисли", смята творецът, пише novini.bg.
Това, което правех преди в театъра, се опитвам да го правя и на платната. Винаги съм се опитвал да покажа нещата по най-простия начин, така, че да са разбрани от детето до най-възрастния зрител.
Не нарича себе си художник, а творец. "Това е думата, защото каквото и да правя, то ще е творчество. Творческото у мен е толкова силно, че дори да започна да ремонтирам нещо, пристъпвам творчески към него", разказва Зуека.
Експериментира с рисуването и се учи с всяка следваща картина. "Опитвам да правя неща, които не мога да правя. Затова картините ми понякога изглеждат толкова странно, защото аз се упражнявам – упражнявам се да рисувам човешки лица, ръце, крака, тела, състояния", обясни той.
Казва, че вече има колекционери на картините си от цял свят. "Българи от цял свят купуват. Вече имам фенове и колекционери, които не са българи – от Норвегия, от Америка. Много различни хора са, което изключително много ме радва", признава творецът.
Водещи
-
Силно земетресение в Турция предизвика паника у местните жители
Трусът е усетен в съседните окръзи Бурса и Коджаели, и в някои райони на Истанбул
02.11 | 18:00
-
Астро прогноза за ноември: Какво ни готвят звездите?
02.11 | 17:40
-
Внасят праектобюджета за 2026-а в НС идния петък
Председателят на съвета на Съвета за съвместно управление (ССУ) Костадин Ангелов от ГЕРБ го...
02.11 | 17:20
-
Подпалиха семейните атомобили на инспектор от Главна дирекция по труда в Монтана
Социалният министър Борислав Гуцанов застана зад служителите на ГИТ
02.11 | 17:00
Най-четени
-
"Политико": Недостигът на гориво може да ускори падането на българското правителство
Властта в София проучва възможностите за отсрочка на американските санкции спрямо "Лукойл"
02.11 | 10:40
-
КНСБ: За измерител на доходите да се ползва не средната заплата, а заплатата за издръжка
Според лидера на синдиката Пламен Димитров в противен случай има риск от постоянно повишаване...
02.11 | 16:40
-
Песков: Няма нужда от среща между Путин и Тръмп
По думите му в настоящия момент съществува необходимост от много старателна работа по...
02.11 | 10:20