И Лепа Брена тежко болна 27.09 | 15:20
Болестта на сръбската певицата датира от 2004 година

Сръбската звезда Лепа Брена страда от тежко заболяване.
Певицата има венозна тромбоза – патологично пожизнено съсирване на кръвта и кръвоносните съдове. Ако своевременно не се предприемат мерки, тромбозата може да доведе до увреждане на съдовата стена, както и промени в състава и свойствата на кръвта.
Въпреки че страда от тази болест вече близо осем години, за първи път в официално изявление Лепа Брена говори за състоянието си.
На страницата си във Facebook, звездата споделя, че не е уплашена и няма намерение да спира да пее:
"Няма да спра с пеенето. Просто се нуждая от една хубава дълга почивка. Постоянно съм под напрежение, както в личен, така и в професионален план. Прекалената ми емоционалност ми изигра лоша шега. Освен това съм прекалена перфекционистка и спартанската ми дисциплина има разрушителен ефект върху тялото ми. Дори не мога да си спомня кога за последен път си починах истински – дори когато съм на ваканция не мога да спра да мисля за предстоящите си ангажименти".
Певицата коментира още, че не се чувства уплашена, но понякога изпада в състояние на криза и се обезверява в себе си:
"Не се страхувам, нито имам намерение да спра да се боря с болестта си. Аз съм работохолик и обмислям следващата си стъпка. Освен това нямам право да бъда унила и заради децата си. Непрекъснато се обвинявам, че не съм добра майка за тях – прекалено много време отделям на кариерата си".
Заради лечението на тромбозата сръбската звезда се е наложило да отмени някои от концертите си в Европа:
"Засега не мога да пътувам със самолет, а и не виждам защо да го правя. Системата за лечение тук е същата, както в Европа. Когато лекарите ми разрешат и ме уверят, че е безопасно, ще отида до Америка за второ мнение.
51-годишната Брена е прекарала три дни в Института сърдечно-съдови заболявания в Дедине и смята, че това й е се е отразило много добре:
"След като излязох от болницата водя различен начин на живот. Лягам си рано и рано ставам. Удивително е колко енергия се възстановява по този начин. Чувствам се страхотно освежена и с нови сили. Освен това се опитвам да избягвам да гледам новини. Денят на човек не бива да започва с лоша негативна информация", споделя още тя.
Водещи
-
Инвеститори от САЩ преговарят с българските власти за разширяване на ПГХ "Чирен"
Ройтерс се позовава на информация от "петима души, запознати с проблема", без да ги назовава...
05.08 | 21:00
-
„Каменен” хороскоп: Изумрудът носи любов, хармонията и изобилие
Витеза кого е подходящ и с кои други камъни може да се съчетаае
05.08 | 20:45
-
Почина бившият румънски президент Йон Илиеску
05.08 | 20:15
Най-четени
-
Над Западна България и днес ще вали, утре също ще бъде дъждовно
След 2 часа лятото леко ще започне да се връща в София. Следобед отново обаче ще завали.
05.08 | 10:45
-
27 г. от смъртта на Тодор Живков
Стилизиран венец с цветовете на руското знаме е положен на гроба на диктатора Тодор Живков
05.08 | 09:00
-
6000 лева излезе пoчивкатa нa семейство за една седмица на море
Πo дyмитe нa Cпacoв, cлyчaйнo или нe, cĸoĸът нa цeнитe в xoтeлитe y нac (пoчти) cъвпaднa c...
05.08 | 12:15