Какво търсихме най-често през 2012 г. в Google? 12.12 | 09:36
Уитни Хюстън, "Gangnam style" на Psy, Евро 2012 и летните Олимпийски игри са най-често търсените теми

Уитни Хюстън, "Gangnam style" на Psy, Евро 2012 и летните Олимпийски игри са сред най-търсените теми за 2012 г. в британската търсачка на Google, пише Daily Telegraph.
Търсачката обяви ежегодната си класация на най-търсените от нейните британски посетители информации.
В списъка на най-търсените VIP на първо място е покойната Уитни Хюстън, починала на 11 февруари, допълва БТА. Следват я херцогинята на Кембридж Катрин, певецът Гари Барлоу, колежката му Тулиса, британската олимпийка Джесика Енис.
В този списък са й принц Хари, спринтьорът Юсейн Болт, футболистът Фабрис Муамба, който получи сърдечен удар на терена през март и беше принуден да се оттегли от спорта, американският плувец Майкъл Фелпс, тенисистът Роджър Федерер, британският олимпийски шампион Анди Мъри и др.
В класацията на най-търсените теми попадат на първо място Европейското първенство по футбол, следвано от Олимпийските игри в Лондон, като най-често в тази насока е била търсена информация за закупуването на билети.
В сферата на новите технологии британците са търсили най-много в Google през 2012 г. информации за третото поколение на iPad на Apple, появило се по Великден, както и за мини версията на iPad, за iPhone 4S и за Samsung Galaxy 4S.
Най-търсеното музикално видео и музикално парче са естествено "Gangnam style" на южнокорееца Psy.
Най-търсеният филм е новата лента за Джеймс Бонд - "007 координати:Скайфол".
В класацията за най-търсените политици на британския Google попадат на първо място министърът на здравеопазването Джереми Хънт, следван от кмета на Лондон Борис Джонсън. Нито един от партийните лидери не се озовава в челната десетка.
Водещи
-
Румен Радев пристигна с шкодата на жена си в Смолян за среща с унгарския президент
Сребристата лична "Октавия" е купена преди 7 години
19.10 | 19:40
-
Засякоха мистериозни светлини в небето, видени са и от Балканите
Оприличават ги с "неонови вълни" или "електрическа мъгла"
19.10 | 17:39
-
Кутев: Борбата е дали държавата ще се управлява при работеща демокрация, или от една мафиотска структура
"Единственият шанс за съпротива виждам в ИТН", заяви той
19.10 | 17:20
Най-четени
-
Лидерът на ГЕРБ: Всички казват, че не е хубаво на избори, ама чакат Борисов
На политическите си опонентите той каза: "Няма да им стигне времето дори да поддържат това,...
19.10 | 10:00
-
Министър спипа жп работници да крадат плодове
По време на ремонтни дейности те крадяли от частна ябълкова градина
19.10 | 11:20
-
Ива Митева: Наблюдаваме играта „Борба за власт”
Надявам се Трифонов да не остане в този кабинет, заяви тя и прогнозира избори напролет
19.10 | 11:00