Китай цензурира концерт на Rolling Stones 14.03 | 12:30
Сред забранените песни са Honky Tonk Women и Brown Sugar
Рок бандата разтърси Китай за втори път с грандиозно шоу, но концертът не беше подминат от контролния орган, който наложи вето върху песента Honky Tonk Women. Това призна самият фронтмен на Stones – Мик Джагър в официалния им Twitter канал. На групата така и не са били разяснени причините за забраната, но е трябвало да се съобразят с нея.
Първият концерт на Rolling Stones в Китай беше преди 8 години, когато пък им беше забранено да изпълнят песента Brown Sugar, така че британците не бяха много изненадани от настоящата реакция на органите в страната.
Въпреки цензурата и засиления политически контрол, Rolling Stones не разочароваха феновете и концертът беше на ниво. Той е част от настоящото турне на групата в Далечния изток, Австралия и Нова Зеландия. По време на тура, рокаджиите ще направят само две спирки в Европа – на фестивалите в Холандия и Белгия през юни.
Водещи
-
Заради ураганните ветрове: Активираха системата BG Alert в Самоковско
Изкорени са дървета на Боровец, ски пистите - затворени
04.01 | 16:20
-
Григор Димитров срещу испанец в Бризбън
Мачът на първата ни ракета ще бъде във вторник, 6 януари
04.01 | 15:30
-
Мистериите, които останаха неразгадани през 2025-а
загадки смаяха света през изминалите 12 месеца
04.01 | 15:00
Най-четени
-
Първи спекулации: Удвояват цените, но в евро
Така кутия, струвала 5,23 евро на 1 януари, на следващия ден вече се предлага за 10,22 евро,...
04.01 | 12:00
-
Петролът: Истинската причина за атаката на САЩ срещу Венецуела
Това коментира Йордан Божилов анализира сложната ситуация, подчертавайки, че светът е изправен...
04.01 | 12:20
-
Заради силния вятър: Пътищата към Витоша са затворени
Решението на СО е превантивна мярка, предприета поради реална опасност за сигурността на...
04.01 | 13:00