Конча Буйка очарова София 19.12 | 15:16

Черната перла зарадва почитателите си с уникален микс от испански и африкански мотиви

От Гергана Златкова

Латиноамерикански ритми зазвучаха в центъра на София. Това се случи вчера в зала 1 на НДК, където "черната перла” Конча Буйка зарадва феновете на специфичното звучене на кахон, джамбе, маримба, ча-ча богоноси и маракаси.

На сцената до испанската дива бяха музикантите от големия симфоничен оркестър София Симфонета, дирижирани от един от най-известните испански диригенти Антонио Куенса, допълват от Булфото.

Буйка доведе със себе си музиканти от Куба, сред които майсторът на пианото Иван Мелон.

Буйка признава, че черпи вдъхновение от испанското фламенко. Певицата съчетава емоционалните си вокали с африканските влияния, като по този начин събира в себе си енергията на три континента.

Водещи

Най-четени