Лондон се бори на „Евровизия“ със 75-годишна легенда 02.03 | 20:15
Енгълбърт Хъмпърдинг ще пее балада в Баку

На тазгодишното издание на "Евровизия" Великобритания реши да заложи на една от музикалните си легенди – 75-годишния Енгълбърт Хъмпърдинг, прочут с хитове като "Please Please Me", "After the Lovin'","Can't Take My Eyes Off You" и "Quando, Quando, Quando", съобщават медиите на острова.
Номинираният четири пъти за "Грами" певец, който по време на финала на конкурса през май ще бъде на 76 години, ще бъде най-възрастният изпълнител, участвал някога в песенния конкурс, посочва Express.
Той беше избран да представлява Великобритания от BBC, като песента му все още не е готова. Ще бъде балада, която ще напише екипът Мартин Терефе и Саша Скарбек, които са работили със звезди от ранга на Мери Джей Блайдж, Адел, Джеймс Блънт и Лана дел Рей.
Великобритания последно спечели конкурса на "Евровизия" през 1997 г., а след това претърпя няколко унизителни участия, сред които това на Джемини през 2003 г., когато не получи абсолютно никакви точки.
Енгълбърт Хъмпърдинг е продал 150 милиона копия на албумите си по цял свят и присъства в залата на славата в Холивуд и Лас Вегас.
Истинското име на музиканта е Арнолд Дорси, но взима екзотичния псевдоним от германски композитор от 19 век, чийто най-голям хит става оперна версия на приказката за "Хензел и Гретел".
Ако мине полуфинала нашата представителка на "Евровизия", Софи Маринова, ще се изправи на финала на 26 май срещу Хъмпърдинг.
Водещи
-
"Галъп": Президентът дебне в засада
Знамената на т. нар. партии от демократичната общност изгарят едно след друго, казва...
27.06 | 17:59
-
Гуцанов: Най-важно е сляпо-глухите хора да бъдат приобщени чрез социалните предприятия
По думите на министъра приобщаването на тази група може да стане чрез социалните предприятия,...
27.06 | 17:40
-
Нов нелегален "дом на ужасите": Изясняват чия собственост е обектът
Домът никога не е разполагал с лиценз, заяви вчера социалният министър Борислав Гуцанов
27.06 | 17:20
-
В България гнездят 47 двойки от застрашения в световен мащаб царски орел
За сравнение преди 25 години те са били едва осем
27.06 | 17:00
Най-четени
-
Ивелин Михайлов направи остри изявления срещу управлението в България
Критики към политически лидери
27.06 | 12:15
-
Радев пита: Къде са парите – за свлачища, язовири
На въпрос дали критиките му са насочени към лидера на партия ГЕРБ Бойко Борисов, Радев...
27.06 | 14:15
-
Започнаха нови ремонтни дейности по автомагистрала "Тракия"
Завършване на ремонта край Сливен
27.06 | 09:59
-
Дъжд от оставки в ПП
А идеите и принципите, които обединяваха хората по структурите в страната, сякаш останаха на...
27.06 | 12:59