Лора Лилова създаде рокли за звездите на кинофестивала в Кан 11.06 | 13:45
Стратегически успех с два ексклузивни шоурума

Лора Лилова, 26-годишна дизайнерка от Русе и креативен директор на популярния български бранд за официални рокли, постигна исторически успех за българската мода. За първи път роден дизайнер получи официална акредитация от филмовата академия в Кан и се нареди сред гостите на най-престижните премиери в рамките на кинофестивалите в Кан и Венеция.
Талантливата русенка получи специална покана от филмовата академия не просто като гост, а като личен дизайнер на влиятелни дами от индустрията за две от водещите премиери в програмата. По време на престижното събитие тя представи лично два свои отличаващи се дизайнерски тоалета.
"Кан 2025 е първата ми поява като акредитиран дизайнер и собственик на бранд с реално присъствие на най-високо международно ниво", сподели Лора Лилова.
Това е втори личен пробив за младата дизайнерка - първите три червени килима, по които тя се разходи, облечена в свои тоалети, бяха през есента на 2024 година на кинофестивала във Венеция, редом до Моника Белучи и Лейди Гага. Нейни творения вече се избират за червените килими от редица световно известни личности, включително и Мис Франция.
Стратегически успех с два ексклузивни шоурума
Освен личното присъствие на червените килими, брандът на Лора Лилова беше представен с два ексклузивни шоурума по време на фестивала тази година - и двата позиционирани на най-желаните места в Кан. Този стратегически подход осигури на дизайнерката сериозен наплив от клиенти в пика на кинофестивала.
Една от най-забележителните клиентки на Лора Лилова е британската аристократка и модел Лейди Виктория Хърви, която избра нейни тоалети за няколко появи на червения килим. По думите на Лейди Хърви, LORRETI е един от най-добрите брандове в Кан, въпреки огромната конкуренция.
От Русе до международната сцена
Лора Лилова започва професионалния си път още като тийнейджър в Русе, където се ражда и нейният бранд за официални рокли. Той бързо придобива популярност сред младите дами, търсещи индивидуален стил за своя абитуриентски бал или сватба. Лора продължава образованието си в Националната художествена академия със специалност "Мода" и поради високия си успех получава възможност за дебют на своите колекции в ревюта на най-престижните модни събития в България.
В последните две години марката усилено пробива на външни пазари, привличайки вниманието на международни клиенти, влиятелни личности и дори на самата конкуренция. Признанието от страна на фестивалите в Кан и Венеция идва след дългогодишна работа и нарастващо присъствие на марката в международната мода.
Появата на Лилова като официално лице на български моден бранд на тези престижни форуми се възприема като значима стъпка за позиционирането на България в световната модна карта.
Водещи
-
Тръмп: Голям напредък по отношение на Русия
Президентът на САЩ засега не предоставя допълнителни подробности
17.08 | 18:00
-
СГП: Шофьорът, врязал се в автобус в София, дишал райски газ преди катастрофата
Адвокатът му съобщи, чеи ма фрактури на гръбначния стълб, на прешлените и на ръката
17.08 | 17:40
-
Пожар край аквапарка в Несебър
С огнената стихия се борят пожарни екипи от Несебър, Бургас и Поморие
17.08 | 17:20
-
Няколко евролидери ще присъстват на срещата Тръмп-Зеленски във Вашингтон утре
В разговорите ще се влючат Урсула фон дер Лайен, Фридрих Мерц, Еманюел Макрон и Александър...
17.08 | 17:00
Най-четени
-
Черно море бушува твърде дълго, вълните погълнаха вече 20 души
Август месец е опасен заради коварните подводни течения и високи вълни, които се превръщат в...
17.08 | 10:00
-
COVID-19 "надигна глава" и у нас
Три държави в Европа отбелязват повишение на случаите на чикунгуня след китайската епидемия
17.08 | 14:00
-
Силна буря с градушка в Илинойс отнесе покрива на сграда с бг семейства
Стихията нанесе сериозни щети в предградието Маунт Проспект, където се намират българският...
17.08 | 10:40