Мадона и Джоли с номинации за „Златен глобус“ 16.12 | 10:06
Немият филм „The Artist” събра най-много номинации - шест

Мадона и Анджелина Джоли се сдобиха с номинации за престижните награди "Златен глобус" - певицата в категорията за най-добра оригинална песен в лентата "W.E.”, а Джоли – в категория най-добър чуждоезичен филм с "В земя на кръв и мед".
Вчера, 15 декември, Асоциацията на чуждестранната преса в Холивуд обяви номинациите за 69-ите награди "Златен глобус", в които поощрително кимване получиха Джордж Клуни, Леонардо ди Каприо и Райън Гослинг, съобщи Marie Claire.
Изненадващо немият филм "The Artist” получи най-много номинации и беше споменат в шест категории, а "The Descendants” и "The Help” са с по пет.
Номинираните режисьори са Уди Алън ("Полунощ в Париж"), Джордж Клуни ("The Ides of March"), Мартин Скорсезе ("Hugo"), Александър Пейн ("The Descendants") и Мишел Хазанавичус ("The Artist").
Джордж Клуни и Райън Гослинг спечелиха по две номинации, като ще влязат в конкуренция с Леонардо ди Каприо, Брад Пит и Майкъл Фасбендер в престижната категория за най-добър актьор.
Руни Мара пък е номинирана за най-добра актриса за ролята си в "The Girl With The Dragon Tattoo”, заедно с Мерил Стрийп, Тилда Суинтън, Виола Дейвис и Глен Клоуз.
Сред останалите силни играчи в надпреварата са Кейт Уинслет, Мишел Уилямс и Оуен Уилсън, а сред номинациите за най-добър филм са още "The Ides of March”, "Warhorse” и "Moneyball”.
Що се отнася до номинацията за филма на Анджелина Джоли, трябва да се отбележи, че филмът предизвика сериозна вълна от критики и недоволство в самата Босна. Група за застъпничество на босненски сърби протестира срещу филма, като заяви, че в него сърбите неправдиво са представени като изнасилвачи и мъчители, посочва Digital Spy.
Хърватски журналист пък твърди, че филмът е базиран на негова книга от 2007 г., за която дори са водени преговори да бъде използвана. Джеймс Брадок е завил дело срещу Джоли и продуцентите на филма, който се очаква да излезе по кината на 23 декември.
Мадона и Елтън Джон пък ще се борят в категорията за най-добра оригинална песен за работата им, съответно, в "W.E.” и "Гномео и Жулиета", заедно с Мери Джей Блайжд ("The Help”) и Крис Корнел ("Проповедникът с картечница").
Междувременно, в телевизионните категории, британската драма "Downtown Abbey” и минисериите с Кейт Уинслет "Mildred Pierce” получиха по четири номинации, посочва Contactmusic.
69-атата церемония по връчване на наградите "Златен глобус" ще се състои на 15 януари 2012 г. в Лос Анджелис, като водещ ще бъде Рики Джървейс. Ето и пълния списък на претендентите за наградите.
Водещи
-
Бистрото езеро край Смолян е пресъхнало след необичайно дългите периоди без дъждове това лято
Туристите, разхождащи се до Смолянските езера, виждат само дъното на Бистрото езеро, а в...
01.10 | 17:59
-
МОН задейства мерки за привличане към професии с недостиг на специалисти
Той отбеляза, че през последните години са направени значителни крачки по отношение на...
01.10 | 17:40
-
Погребаха д-р Иса Али 45 дни след смъртта му
Това съобщиха от Районното мюфтийство - София.
01.10 | 17:20
-
Безплатна подмяна на отоплителни уреди — ето как
В рамките на проекта трябва да се подменят отоплителните устройства на твърдо гориво в 10 815...
01.10 | 16:59
Най-четени
-
Борисов: Има две теми с които правителството трябва да се справи - цените и водите
Попитан дали познава Таки, Борисов заяви, че никога не го е виждал
01.10 | 11:30
-
Пеевски: С Борисов обсъдихме закриването на ДАИ
Той коментира и опасенията на опозицията за дупка в бюджета
01.10 | 11:15
-
Желязков: Работим за увеличаване на добавката към пенсията на починал съпруг
Премиерът добавя, че днес отдаваме почит на хората, които със своя труд и мъдрост градиха...
01.10 | 10:45
-
Изнасят чували с тела в хаоса на Филипините
Болниците са препълнени, а спасителите работят без почивка
01.10 | 13:00