Натали Портман подкрепя бедните жени 18.06 | 15:29
Актрисата се присъедини към група, подпомагаща жените, които искат да започнат собствен бизнес

Носителката на Оскар Натали Портман се присъедини към група, чиято цел е да предоставя финансова помощ на майките, които искат за започнат собствен бизнес, съобщава digitalspy.com.
Foundation for International Community Assistance's (FINCA) работи по програмата "Подай ръка", която заема средства от всяко онлайн дарение, което постъпва за фондацията, за да помогне на жените, които желаят да създадат собствен бизнес.
Системата е такава, че когато някоя жена погаси кредита си към фондацията, парите автоматично се насочват към друга жена, нуждаеща се от финансова помощ.
Портман, която тази седмица роди първото си дете, вече е подписала документ за присъединяването си като Посланик на надеждата във FINCA. "Аз съм изключително горда да служа във FINCA и да съм съпричастна в подпомагането на бедните жени, които искат да се издържат сами. Няма по-добър подарък за жените, живеещи в бедност, от този да получат възможността да издържат себе си и своите семейства", заяви Портман.
Актрисата от "Аватар" Зоуи Салдана също изрази подкрепата си за усилията за намаляване на бедността. Както Салдана, така и Портман са заснели кратки клипове, с които да насърчат повече хора от цял свят да допринесат за каузата дори и с малко дарение.
Водещи
-
Казуси и въпроси, свързани с различни житейски ситуации, бяха включени и тази година в голяма част от тестовете на зрелостниците
На днешната матура по профилиращ предмет бяха анулирани 5 изпитни работи заради опит за...
23.05 | 17:59
-
Мир срещу избори: Кремъл диктува нови условия за край на войната
„Първо трябва да имате договор и когато той бъде договорен, ние ще вземем решение. Но...
23.05 | 17:40
-
Радев сезира КС заради референдума за еврото
Това съобщиха от Прессекретариата на държавния глава
23.05 | 17:20
-
Борисов:Силата на кмета е да бъде сред хората, да бъде един от тях
Изборите в трите населени места ще се проведат на 15 юни.
23.05 | 17:00
Най-четени
-
НСИ: С 2 години повече живее българинът след COVID пандемията
Обяснението е просто - сравнението се прави с години, в които пандемията от COVID-19 още не...
23.05 | 09:45
-
Времето в България се разваля за часове
Гръмотевични бури се очакват през следобедните часове, а с тях ще нахлуе и студен фронт в...
23.05 | 10:59
-
Васил избра Адриана. Мартин предложи брак на Даниела на големия финал на „Ергенът“
След двете изключително романтични и открити срещи на Васил с Росица и Адриана, Пенев се...
23.05 | 11:59
-
Пеевски предлага: Спиране на партийната субсидия и отнемането на държавни и общински публични сгради за партии
Предложението на лидера на „ДПС - Ново начало” коментираха от „Продължаваме Промяната -...
23.05 | 13:23