Оз показа своето могъщество 18.03 | 12:15
Триизмерната продукция на Disney продължава да е номер едно в САЩ

Фантастичната история "Оз: Великият и могъщият" на Disney за втора поредна седмица е начело в северноамериканския бокс-офис с печалба от 42,2 милиона долара от продажбата на билети през изминалия уикенд, предадоха световните информационни агенции.
Общите приходи в домашния бокс-офис от лентата с Джеймс Франко и Мила Кунис възлизат на 145 милиона долара, което я прави най-печелившия филм от началото на годината.
От международните пазари общите приходи за "Оз: Великият и могъщият" са се допълнили с 46,6 милиона долара през уикенда.
За 10 дни на екран филмът е реализирал в световния бокс-офис 282 милиона долара от продажбата на билети - солиден старт за продукция, заснета с 200 милиона долара и с похарчени още 100 милиона за маркетинг.
На второ място в класацията е трилърът "Обаждането" с Холи Бери със 17,1 милиона долара.
Следва комедията "Невероятният Бърт Уондърстоун" със Стив Карел и Джим Кери, за която през уикенда са продадени билети на стойност 10,3 милиона долара.
Четвърта и пета позиция в бокс-офис класацията в Северна Америка заемат високобюджетната продукция "Джак, убиецът на великани" и комедията "Самоличност на аванта" с Мелиса Маккарти.
Приходите от продажбите на билети за двата филма през уикенда в киносалоните на САЩ и Канада възлизат съответно на 6,2 милиона долара и 4,5 милиона долара.
Водещи
-
Гъбари изкарват една пенсия за 2 дни
Проблемът обаче е, че тези доходи са непостоянни, тъй като се изкарват за кратко само през...
16.06 | 17:40
-
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че страната му е близо до победа в конфронтацията с Иран
Нетаняху допълни, че израелската авиация в момента контролира небето над Техеран и призова...
16.06 | 17:20
-
Софийска прокуратура обвини мъж, блъскал главата на приятелката си в пода 2
Образувано досъдебно производство
16.06 | 16:59
-
От "Български пощи" с важна новина за пратките
При промяна на ситуацията, информация ще бъде публикувана на сайта на "Български пощи“.
16.06 | 16:30
Най-четени
-
Алгафари към Радев: Безсмислените туристически пътувания, на гърба на социално слабите, са разхищение
Кампанията си има цена азЬЦДФЖГХЙКП683241 ?.МНБЖЦЬ
16.06 | 12:15
-
Черешите и ябълките със сериозен ценови скок
Цената на лимоните спада до 3,08 лева за килограм. Цената на черешите расте от 8 лева до 8,90...
16.06 | 14:00
-
Част от лекарствата започнаха да пристигат при нас с нови, естествено по-високи цени
Какво предстои?
16.06 | 12:45
-
Локализирано е замърсяване с дизелово гориво в морето край Бургас
Резултатите от проведените изпитвания са изпратени в Басейнова дирекция „Черноморски район“ за...
16.06 | 11:04