Отнеха медицинското разрешително на Конрад Мъри 04.01 | 10:54
Лекарят на Майкъл Джексън вече е осъден и на четири години затвор
Лекарят на покойния Майкъл Джексън, Конрад Мъри, който е зад решетките от ноември, получи нов удар – разрешителното за медицинска практика му беше отнето.
Медикът беше осъден за непредумишленото убийство на Краля на попа, след като съдът счете, че Мъри му е дал фатална доза от анестетика пропофол, която му е струвала живота през 2009 г. Мъри беше осъден на четири години затвор.
Сега членовете на Медицинския съвет на Калифорния решиха да го лишат и от медицинското му пълномощие.
Според Tmz.com действието се предприема автоматично, щом лекар е осъден за углавно престъпление. Мъри има 15 дни да върне лиценза си на Медицинския съвет на Калифорния.
През ноември се появи информация, че Мъри изживява тежко процеса срещу себе си и мисли за самоубийство.
Лекарят обаче твърдо заяви, че не се смята виновен за смъртта на певеца и дори сподели, че се чувства измамен и предаден от него относно задълженията му като негов личен лекар, тъй като първоначално уговорката е била да се грижи децата му да се хранят здравословно.
Водещи
-
Д-р Ива Христова с препоръка заради грипа: Носете васки!
Пикът се очаква в края на януари
11.01 | 18:00
-
Добрев: Ако няма нов играч на политическата сцена, изборите ще възпроизведат същото
Ако Радев не излезе с партия, вероятно ще има избори и есента, коментира той
11.01 | 17:00
Най-четени
-
Поскъпването на храни, плодове и зеленчуци по борсите у нас продължава
Това сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ)
11.01 | 10:00
-
Цар Симеон награди Максим Бехар с Командирски кръст на ордена „Св. Александър“
Това е едно от най-високите отличия на Царския династичен орден и се присъжда за особени...
11.01 | 11:40
-
Израел е в повишена бойна готовност заради възможна намеса на САЩ в Иран
Техеран предупреди, че ще последва ответен удар при атака
11.01 | 10:40