Посмъртният албум на Джако вече е на пазара 14.12 | 13:01
Той вече зае 11-то място по продажби в САЩ

В търговската мрежа в САЩ днес излиза посмъртният албум на Майкъл Джексън - "Michael", съобщи Франс прес. Смята се, че дискът ще има търговски успех въпреки съмненията за автентичността на записите.
През уикенда на сайта Amazon.com дискът "Michael" зае 11-то място по продажби в САЩ.
Въпреки досегашния скептицизъм на медиите ранните отзиви за албума "Michael" са положителни, предаде Ройтерс. Според критиците той е по-добър, отколкото са очаквали, макар и да не е с перфекционизма на "Thriller”.
"Michael" е първият албум с неиздавани песни след разочароващия "Invincible", който излезе през 2001 г., както и първият от договора за 250 милиона щатски долара между Sony и изпълнителите на завещанието на певеца, който предвижда да бъдат издадени 10 албума до края на 2017 г.
Според сп. Rolling Stone това не е албум на Майкъл Джексън, а компилация, но все пак песните са в характерния за Майкъл Джексън стил, като някои от тях "могат да бъдат покоряващи".
Най-добрата песен е онази, над която Майкъл е работил най-дълго - "I Like (The Way You Love Me)", смята френският в. "Liberation”.
От няколко седмици песента "Breaking News" може да бъде чута на официалния сайт на певеца. След като чу композицията, сестрата на Джексън Латоя обаче се усъмни, че това е неговият глас. Много фенове се питат как е записан албумът, след като някои песни датират от няколко години.
"Much Too Soon" е записана през 1982 г., когато излиза албумът "Thriller". Други песни пък са от времето на "Invincible". Най-новата - "Band of Joy", е записана няколко месеца преди смъртта на Краля на попа.
Две песни са композирани от него - "Another Day" в изпълнението от Лени Крави и "Hold My Hand", изпълнена от Джексън в дует с Ейкън.
Колкото до автентичността на записите, "Sony Music” публикува специално комюнике.
Резултатите от изследванията ни и уверенията на хора, които са били в звукозаписното студио заедно с Майкъл, ни убеждават, че това е неговият глас, се посочва в съобщението.
Майкъл Джексън почина на 50 години на 25 юни 2009 г. в Лос Анджелис от свръхдоза медикаменти.
Водещи
-
Зеленски заяви, че с очите си иска да види „пълния и окончателен край на войната в Украйна“
„Разчитаме на европейското единство зад Украйна и работим за него. Всички искаме сигурно...
05.03 | 17:58
-
Депутатът от "Възраждане" Искра Михайлова беше отстранена от днешното пленарно заседание
След подновяване на заседанието председателката на парламента Наталия Киселова измени...
05.03 | 17:40
-
Петков: България трябва да бъде в центъра на Европа и да вземе европейската позиция
Съпредседателят на "Продължаваме промяната" критикува и изготвения от кабинета "Желязков"...
05.03 | 17:20
-
Пътуваме до морето с частни влакове още това лято
Превозите ще се изпълняват с електрически мотрисни влакове, като обещанието е за високо ниво...
05.03 | 17:00
Най-четени
-
Държавният бюджет за тази година влиза на първо четене в пленарната зала на Народното събрание
Рискове пред финансовата рамка
05.03 | 09:27
-
Задава ли се втора грипна вълна
Това каза главният държавен здравен инспектор Ангел Кунчев в предаването „Твоят ден” по NOVA...
05.03 | 13:45
-
Нинова: Върви се към приключване на войната в Украйна
"Огромна грешка е, ако всички пари отиват за оръжия."
05.03 | 09:59
-
Валерия и транспортният бос Ваньо Алексиев вече не се крият
Някои от последователите на Алексиев, който е спряган за най-богатия българин, се усъмниха...
05.03 | 13:59