Принц Едуард идва в България 15.01 | 07:55
Принцът е проявил интерес към процеса на деинституционализацията на малчуганите у нас
Третият син на британската кралица Елизабет и принц Филип - принц Едуард, ще посети България между 14 и 16 март, потвърдиха от официалния сайт на кралския двор, Министерството на външните работи и британското посолство в София.
Принцът е проявил интерес към процеса на деинституционализацията на малчуганите у нас по пример на семейството си, което традиционно се занимава с благотворителност, насочена към децата в риск.
Това съобщиха от социалното министерство. Засега единствените сигурни срещи на кралската особа са с шефовете на институции и неправителствени организации, занимаващи се с извеждането на децата от социалните домове.
Програмата на принца и придружаващите го лица все още не е окончателно готова, обясниха от британското посолство у нас. Предполага се, че той ще се срещне и с премиера Бойко Борисов.
Програмата му ще включва и посещение на детски социален дом, както и на някои столични забележителности. Принц Едуард е седмият в линията за онаследяване на трона.
Извън ангажиментите му като представител на кралския двор и офицер от армията той се интересува от изкуство, спорт и организации, подпомагащи млади хора, уточняват от външното министерство.
Водещи
-
Сачева: Твърдо сме решени да влезем в еврозоната с приет бюджет
"Редовният бюджет за 2026 г. е минал през комисии и може да бъде подложен на първо гласуване"
16.12 | 15:30
-
Танкерът „Кайрос“ от днес официално е задържан като опасен за корабоплаването
Забранено му е да отплава, това е юридическа процедура, тъй като е негоден да плава...
16.12 | 15:20
-
Няма проблем с българското участие на олимпийските игри
16.12 | 15:00
Най-четени
-
Скъпотия? Ето кой плаща най-здраво за ЧНГ
Данните показват, че огромна част от туристите са направили своите резервации още през...
16.12 | 12:45
-
Румен Радев продължава консултациите с "Възраждане" и ДПС – Ново начало
Конституционната процедура
16.12 | 08:32
-
Протести срещу предложение за по-високи данъци ще има в Несебър и Поморие
Протестът в Поморие е срещу вече взетото решение за увеличаването на данъка с 33%.
16.12 | 11:15
-
Александър Колячев: КЗП следи цените на 5 млн. продукта ежедневно 2
И посочи, че зелето е чудесен традиционен продукт, който в момента е на добра цена.
16.12 | 12:15