Саркози спечелил Карла Бруни с ботанически познания 26.09 | 07:58
Бруни и Саркози очакват първото си дете

Първата дама на Франция Карла Бруни-Саркози, която е бременна, но така и не оповести това официално, обяснява в интервю за Би Би Си, че не говори за бременността си, защото е суеверна, а и защото "не е интересно за французите".
"Аз съм суеверна и затова съм много предпазлива...Затова не говоря за бременността си", посочва тя в интервюто.
За първи път в историята на френската република президент ще стане баща, докато изпълнява функциите си. Според Карла Бруни причината за това е, че нейният съпруг е различен тип президент - френските президенти обикновено не се развеждат и не се женят наново, пише БТА.
В интервюто Карла Бруни разказва също как е била запленена от ботаническите познания на Саркози.
"Той знаеше латинските наименования на всички цветя", обяснява бившата певица и манекенка. "Бях наистина впечатлена. Разхождахме се в градината на Елисейския дворец и той ми обясняваше всичко за лалетата и розите. Тогава си казах: Мили, Боже, трябва да се омъжа за този мъж. Той е държавен глава, а знае всичко за цветята. Не е за вярване."
Запитана какво ще прави след като вече няма да е първа дама, Карла Бруни отговаря, че ще се върне към турнетата си.
Запитана за мнението си за политиката, водена от френския държавен глава, тя отговаря, че ако направи сравнение с американските консерватори, партията на Никола Саркози изглежда почти като формация на демократи от левицата.
Водещи
-
Зоолог от БАН: Следата в Шуменско може да е от голямо куче
Шуменското плато отново е отворено
30.06 | 09:45
-
След 11-дневно издирване на мистериозна черна котка, забраната за влизане в района на Шуменското плато отпада
Доц. д-р Лазаров сподели, че е възможно следата изобщо да не е от голяма котка.
30.06 | 09:30
-
До 13 юли: Заради заснемане на сериал забраняват престоят и паркирането на различни места в София
Ето списък на местата и времетраенето на забраните за престой и паркиране:
30.06 | 09:14
-
Държавите от еврозоната решават дали курсът лев-евро да остане същият
Още един ключов ден по пътя ни към еврото
30.06 | 08:59
Най-четени
-
Държавите от еврозоната решават дали курсът лев-евро да остане същият
Още един ключов ден по пътя ни към еврото
30.06 | 08:59
-
Паметна плоча на Кирил Маричков ще бъде открита на фасадата на дома му в София
Инициативата е на д-р Ваня Тагарева, заместник-председател на Столичния общински съвет.
30.06 | 08:45